SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

Turnaj Švermov 28.9.2014

Nedělní turnaje nám nějak nejdou... Přijeli jsme do Švermova dobře naladěni z domácího úspěšného turnaje.

Jenže... hned první zápas, který jsme hráli s domácími jsme rychle spadli s oblaků. Během tří minut jsme dostali tři branky a dovolili jsme domácím stát se pány na hřišti. Nepomohla ani změna, kdy Dominik Havlovec přešel do útoku. Nedokáži říct, co se stalo, ale první poločas jsme prohráli 0:5 bez ohrožení domácí branky.

Do druhého poločasu nastupujeme s tím, že musíme vstřelit nějaký gól. Odhodlání mění styl hry a začínáme mít i víc prostoru. Bohužel inkasujeme další branku. Ta byla poslední. I když jsme dokázali vystřelit na branku, nic z toho neskončilo za brankovou čarou. Prohra 0:6 nás mrzí, ale před námi jsou ještě dva zápasy.

V druhém zápase vlítneme na Vraný! Krásná hra, střely z dálky, občas nějaký únik a poločas vyhráváme 2:1

A musím znovu napsat, jenže... v druhém poločase se někam vytratila útočnost a bojovnost. Přišlo vyrovnání a minutu před koncem vítězný gól Vraňáků. Ačkoliv kluci věděli, že soupeř nemá brankáře, přestalo se střílet a hra se začala "drbat". Konečný výsledek tedy 2:3

Poslední zápas nás čekal s celkem Vinařic. Začátek vypadal nadějně, stejně jako proti Vranému. Během pěti minut vedeme 2:0 a dál se nám daří držet hru. A opět těsně před koncem u naší branky v chumelenici těl soupeř vystřelí a podařilo se mu trefit našeho obránce, který si nešťastně sráží míč do brány. Nevadí, to se prostě stane. Poločas je tedy 2:1

Hned po začátku druhého poločasu se před soupeřovou brankou zjeví Matěj Špeta a dává třetí branku! Potom se hra přelévá nahoru a dolů a nakonec padnou ještě dvě branky. Jedna do naší sítě a jedna do soupeřovi. Tento zápas jsme vyhráli 4:2

Opět, jak jsme si už zvykli, si mužstva okolo Kladna určují sami pravidla... Tentokrát nám začali pískat vyhození brankáře z ruky přes půlku. Když jsem se ohradil, že pískají nesmysly, byl jsem upozorněn na to, ať si přečtu pravidla. Pravidla přečtená mám, ale po této zkušenosti je budu pokaždé vozit s sebou. Pro vysvětlení: Brankář nesmí vykopnout míč přes půlku, když vykopává z ruky, ale i když vykopává ze země!!! (tohle pravidlo Švermovským a Vinařickým asi uteklo, protože výkop ze země prý přes půlku být může) hra rukou brankáře NENÍ OMEZENA!!! TAK TO BY BYLO VŠE.