1:5 (1:1)

Sestava: Kopecký T. ,Havliš M., Švarc J., Klusáček P.,Samek L., Novák J.,Procházka D.,Kokeš L., Gil M.,Demeter M.,Gil.L

Branky: 42´Švarc (p), 48´Gil M., 57´Demeter, 67´Havliš, 68´Gil M.

Střídání: 79´Košťák K. –Havliš , 85´Fujdiar – Procházka, 90´Dryák – Demeter

Tak nám to zase začalo. Po dlouhé době se zase rozběhnula soutěž. Doufejme, že to vydrží co nejdéle a budeme si moc užívat ten krásný sport jménem fotbal. V prvním kole naše mužstvo zajíždělo na horkou půdu do Vraného. Utkání s domácím Vraným jsou vždy označovány jako ,,Derby´´ Papírově před utkáním se do role favorita řadilo domácí mužstvo. Po dlouhé době jsme se sešli skoro v kompletní sestavě (Kasl- Nemoc, Šnajberk – zranění) i s posilou našeho mužstva Lukášem Kokešem, který přišel z Budyně nad Ohří. Začátek utkání byl z obou stran trochu opatrný. Hrálo se více ve středu pole. První šanci měli domácí, kdy nenápadnou střelou orazítkovali tyčku naší branky hájící Tomášem Kopeckým. Po chvíli i naše mužstvo mělo slibnou šanci, kdy po krásném vysunutí J. Švarcem za obranu M. Gil hlavičkoval po vyběhnutí domácího brankáře, bohužel jeho hlavička neměla razanci a domácí balon odvrátili mimo. Pravidlo nedáš-dostaneš se naplnilo v 26´, kdy domácí Volf, se lehce obtočil kolem strážícího Havliše a krásně obstřelil našeho brankáře 1:0. Domácí tato branka trochu uspokojila a až na jednu šanci domácím Liškou si do poločasu nevypracovali skoro nic. To se však nedá říct o našem mužstvu. Šance se začaly rodit jako houby v lese po dešti. Lukáš Kokeš krásně vystřelil a domácí brankář jen tak tak střelu vyrazil, škoda dorážky L. Gila, která šla těsně vedle. Nebo šance po krásném centru D.Procházky na Míšu Demetera, ta voněla po brance. A přece jen v 42´domácí v pokutovém území zahráli rukou a penalta byla na světě. K zahrání pokutového kopu se postavil Kuba Švarc a s přehledem do proti pohybu domácího brankáře vyrovnal 1:1.

Jak skončil první poločas tlakem našeho mužstva, tak jsme vstoupili i do druhého poločasu a v 48´ po dorážce ve vápně Martin Gil obrací skoré 1:2. Domácí najednou úplně ztratili rytmus hry a nemohli nic vymyslet na ohrožení naší branky. V 56´ po krásné křídelní akci Kubou Novákem, který postupoval na branku a pěkně předložil míč na nabíhajícího Míšu Demetera, který pohodlně dorážel do prázdné branky 1:3. To byl asi zlomový moment zápasu, kdy domácí ač měli kombinace pro oko diváka pěkné, ale co naplat, efekt žádný. Jedinou stoprocentní šanci v druhém poločase na dvakrát střílející šutér Kubík nepřekonal našeho brankáře Kopeckého, který musel po jedné ráně s lehkým vyraženým dechem být ošetřen. Naše obrana v čele s vynikající stoperskou dvojicí Švarc, Klusáček dnes byla k nepřekonání. 67´svoje zaváhání v prvním poločase odčinil Míra Havliš, kdy po rozehrání rohu k jeho noze došel balon a Mirda to tam narval 1:4. Po rozehrání míče domácí neodkopli dobře míč, který si našel Martin Gil a navedl si jej a krásně, uklidil ho pod břevno 1:5. To bylo asi vše, co dnešní utkání, řízené kvalitním výkonem p. Dachovského a jeho kolegů na čarách, přineslo. Doufám, že výkon ,který dnes celé mužstvo předvedlo, nemělo jepičí život a předvede ho i v dalších utkání.

Tímto bych Vás chtěl pozvat na další domácí zápas. Kluci za Vaší podporu určitě budou vděční.