SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

SK ZLONICE : SLAVOJ ZVOLENĚVES ( 3 : 1 )

5 : 1

SESTAVA
Tomáš Kopecký
Jakub Novák , Jan Švácha Lukáš Košťák
Zdeněk Silný
Petr Němec , Martin Špeta , Dominik Tauš , David Kovalský
Miroslav Douša , Michal Demeter

Střídal : Tomáš Vimr , Petr Bakos a Lukáš Samek

Branky : Michal Demeter 3 , Tomáš Vimr , Lukáš Samek

Ve svém druhém jarním vystoupení jsme na domácích hřišti přivítali celek Slavoje Zvoleněves, mužstvo na jehož hřišti jsme na podzim přesvědčivě zvítězili 11 : 2 . Na první domácí utkání dorazilo fantastických 130 platících diváků , kteří byli zvědavi jak si naše mužstvo povede. Zápas začal podle stejného scénáře jako na podzim a to rychlou brankou v naší síti . Již ve 2 min. neodhadl dlouhý nákop Jakub Novák , hlavou pouze prodloužil směrem k naší brance do tahu nejrychlejšímu hráči hostí Porazilovi , který utekl i Šváchovi a prudkou přízemní přihrávkou našel ve vápně L. Košťákem , svého nedostatečně obsazeného spoluhráče 0 : 1. Na vyrovnání jsme však nečekali dlouho , po pouhých 2 min. vyrovnal stav skóre navrátilec do základní sestavy M. Demeter jehož do šance poslal D. Tauš 1 : 1. Na úroveň hry měl neblahý vliv i prudký vítr , který se zvedl těsně před utkáním , což mělo za následek hodně nepřesností na obou stranách.

Ač jsme hru převážně kontrolovali , přesto jsme soupeře zbytečně pouštěli do šancí které vznikly především na základě našich individuálních chyb. Rozehrávka byla z naší strany příliš zdlouhavá, chyběl nápad a hráči dávali více přednost svým individuálním schopnostem než týmové práci. Další posun ve skóre znamenala 23 min. kdy se ve vápně probíjel M. Douša přičemž byl faulován a rozhodčí V. Rubeš nařídil pok. kop. Na přesnou střelu M. Demetera k pravé tyči neměl brankář nárok 2 : 1 . Stejný hráč se prosazuje již následující minutu , kdy střelu Kovalského z tr. kopu hostující brankář neudržel v rukavicích a M.Demeter završuje svůj čistý hattrick během 24 minut 3 : 1. Za tohoto stavu odcházíme do kabin.

Do II. poločasu střídáme Bakos za Silného a Vimr za Demetera , přičemž Špeta se posouvá do útoku. V 50 min. jsme svědky spolupráce mezi Vimrem a Taušem , který z bezprostřední blízkosti z pravé strany dloubákem přehazuje hostujícího brankáře ale míč k naší smůle končí těsně vedle protější tyče . O chvíli později hrají hosté již jen o 10 hráčích když se jim po střetu s vlastním brankářem zraní hráč z pole. V 60 min. nachází Kovalský uličkou do vápna M. Špetu jehož střelu vyráží golman nohou. O minutu později napřahuje zpoza vel. vápna D. Kovalský ale střela míří nad branku . Nadále pokračujeme v tlaku a skvělou tříminutovou pasáž zakončuje střela P. Němce, kterou brankář vyráží na roh. kop. V 69 min. přichází to po čem jsme volali celý zápas , jednoduchá ale přímočará akce zakončená přesnou střelou do sítě. 

Švácha přesnou kolmicí ve středu pole přihrává T. Vimrovi , přesné zpracování a s přehledem zakončená akce 4 : 1 .Bohužel i nás potkává smůla , když si ve zcela regulérním souboji D. Tauš způsobí silný výron kotníku a s bolestivou grimasou musí střídat. Dohráváme tedy rovněž v deseti. Svým gólovým příspěvkem nakonec přispěl i střídající L. Samek jež na levé straně vápna zapojoval a s přehledem starého matadora zavěsil a určil tak konečný stav utkání na 5 : 1 . Předtím měl však další dvě obrovské šance M. Špeta ale k naší nelibosti volil velmi špatné řešení , kdy namísto technické a umístěné střely zvolil důraz a netrefil ani branku.

Člověk by řekl , že když nemá nic na hlavě , že bude mít rozum ale bylo tomu naopak (pozn. Martin si nechal před zápasem svou „ bohatou" hřívu radikálně zkrátit :)) Co se týče hodnocení samotného zápasu , pak můžeme být spokojeni opět s výsledkem ale nikoliv s předvedenou hrou . Ze strany některých hráčů to tentokrát bylo opravdu slabší a přidáme-li k tomu individuální chyby , upracovanou rozehrávku a spoustu nepřesností pak nám vyjde nepříliš uspokojivé hodnocení. Tvrzení , že hrajeme v domácím prostředí hůře než venku se jen potvrdilo. Maximální spokojenost panuje s výkonem M. Demetera jež potvrdil , že branky střílet nezapomněl a že když hraje pod tlakem , hraje o poznání lépe. To je přesně to, co by měl vnímat každý hráč. Doufejme , že úroveň naší hry bude mít stoupající tendenci. Bohužel příjemné starosti teď střídají ty nepříjemné. J. Švarc i D. Tauš budou chybět kvůli zranění více týdnů .Příští týden navíc nenastoupí Kovalský (vyřizování svatby) a Veselý (zaměstnání). Kádr tak znatelně zeštíhlel . Věřím však , že zbývající hráči budou makat i za své kamarády , věřím v úspěch i v dalším soutěžním utkání.

Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop