Martin Gil , Jakub Švarc

Střídal : Miroslav Havliš , Lukáš Samek , Michal Demeter

Branka : Jakub Švarc – 3 , Tomáš Vimr – 2 , Dominik Tauš , Martin Gil ,vlastní

POHODOVÁ CESTA ZA TŘEMI BODY

V šestém kole jarní části se nám do cesty postavil celek TJ Baníku Stochov jehož jsme na podzim dokázali na jeho hřišti pokořit 5 : 2. Každý si jistě ještě vzpomene na hororový začátek zmíněného utkání a následný krásný obrat našeho mužstva . Popravdě čekal jsem v tomto zápase větší odpor hostujícího celku ale ten mou předtuchu ani trochu nenaplnil. Příčinou byla zejména absence několika hráčů základního kádru a skutečnost , že se dostavil především se staršími hráči hrající soutěž staré gardy. Od prvního rozehrání míče bylo patrné s jakým cílem hosté do Zlonic přijeli – úporně bránit a pokud možno co nejméně inkasovat. Bylo tedy opět na nás abychom se snažili překonat obranný val soupeře. Štěstím pro nás bylo , že se nám to podařilo již po pouhých 2 minutách , kdy se na pravé straně u lajny pěkně uvolnil J. Švarc,našel T.Vimra a ten prostřelil hostujícího golmana 1 : 0 . V 10 minutě tojiž bylo 2 : 0 když se z pokutového kopu po faulu na pronikajícího K. Nagyho prosadil J. Švarc a začal tím svou cestu za hattrickem v I. poločase.Za další 2 minuty to již bylo 3 : 0 , když P. Bakos krásně vysunul přes obranu nabíhajícího T. Vimra který ještě dělá obránci kličku a následně zavěšuje. V rozmezí 17 - 18 minuty zkouší ze střední vzdálenosti své štěstí dnes střelecky agilní J. Švarc, ale jeho rány cíl bohužel nenachází. V 19 minutě vysouvá na pravé straně D. Tauš P. Bakose jehož křižná střela jen o milimetry končí vedle protější tyče .

V 21 minutě zahráváme P. Němcem rohový kop který končí na hlavě J. Švarce od níž míří počtvrté do sítě 4 : 0 . Úvod jako hrom . Jak už to bývá po vydatném předkrmu přichází „trávení „ a trochu té bezstarostnosti čehož soupeř využívá snižující brankou když se hlavou prosazuje po rohovém kopu. Předtím ještě zachraňoval T. Kopecký jasnou šanci. Odpověď našeho mužstva přichází téměř okamžitě. Po pěkné kombinaci hráčů Bakos-Tauš-Vimr střílí J. Švarc jehož střelu brankář neudrží v rukavicích a ten si v klidu dobíhá na dorážku a zvyšuje již na 5 : 1 a hattrick je na světě. Za tohoto stavu odchází hráči do kabin.

Krátce po zahájení II. polo času střídáme K. Nagyho jež má problémy s naraženou rukou a nahrazujeme jej L. Samkem . V 50 minutě zahrává zleva do vápna trestný kop P. Němec. Centr je prodloužen hlavou a v malém vápně jej skluzem do sítě uklízí L. Gil .Z našeho pohledu a vyjádření hráče jasná branka, avšak asistent rozhodčího je proti a mává ofsajd . Jedeme dál , přichází 54 min. a další šance na jejímž konci je střela P. Bakose jež míří vysoko nad branku.

V 64 minut ě se mohl střelecky prosadit i střídající L. Samek jež byl na počátku samotné akce s Ma. Gilem a T. Vimrem který mu předložil balón jak na zlatém podnose mezi velké vápno a desítku ale Lukáš trestuhodně v záklonu přestřeluje.Střelu P. Bakose zpoza velkého vápna zastavuje na malém vápně tělo jednoho ze soupeřových obránců .V 70 minutě přichází nejhezčí akce zápasu.Jakoby chtěl D. Tauš přesvědčit všechny přítomné o tom , že nikoliv Flash ale právě on je ten nejrychlejší na světě, bere si míč na našem vápně a i s trochou štěstí prosviští celým hřištěm až před soupeřova brankáře kterému nedává svým precizně a chladnokrevně provedeným obloučkem žádnou šanci 6 : 1 . Zvýraznit naše vedení mohl hlavou L. Gil jehož parádně ve vápně našel pas T. Vimra ale Lukáš mí ří těsně vedle levé tyče . Škoda tomuto hráči bychom už konečně branku přáli. V 83 minutě uniká po pravém křídle Ma. Gil, předkládá T. Vimrovi který vybízí ke skórování volného P. Bakose ale ten stejně jako L. Samek není ve své kůži a rovněž vysoko v jasné šanci přestřeluje.Zkompletovat svůj hattrick mohl hlavou i T. Vimr ale byl zřejmě natolik překvapen , že se k němu míč dostal, že mířil vedle .Přichází 85 minuta a akce hráčů Tauš – Demeter – Ma. Gil jehož šouravá ale o to více umístěná střela k levé tyči končí po sedmé v síti 7 : 1 . Poslední gólový příspěvek přichází v 89 minutě kdy T. Vimr vysunuje J. Nováka a jehož přihrávku si před dotírajícím D. Taušem hosté vlast ňákem uklízí do vlastní sítě 8 : 1.

Desítku se nám už host ům nečepovat nepodařilo, počtem střeleckých příležitostí se však mohla to čit minimálně dvanáctka ale i tak je 8 vstřelených branek hezkým počinem. Toto vítězství však nesmíme nijak přeceňovat neboť proti nám stál zatím nejslabší soupeř . Po dlouhé době to bylo utkání z kategorie pohodových, kdy si člověk nemusel ničit nervy ☺. Až na malý výpadek musím mužstvo pochválit, především za chuť hrát. Ne vždy se hraje dobře proti soupeři, který brání prostor před vápnem v 9 lidech. Naši hráči si však s tímto poradili a navíc ukázali i pěkné akce . Je za námi další krok a upevnění si 1 příčky. V příštím kole se představíme v neděli ve Slaném proti tamnímu I.B týmu jež na jaře ještě neprohrál v základní hrací době a jež dle statistik disponuje nejlepší obranou v soutěži. Je to pro nás výzva a zároveň zkouška našich kvalit.Věřím, že budeme dobře připraveni.