SK KABLO KROČEHLAVY : SK ZLONICE ( 0 : 3 )

Michal Demeter

Střídal : Tomáš Halfar , Miroslav Havliš

Branky : Martin Špeta , Tomáš Vimr -2 , Petr Němec , Jakub Švarc p.k.

Přesvědčili sebe samé , že fotbal hrát umějí

K druhému mistrovskému utkání zajíždělo naše mužstvo na hřiště Kablo Kladno. Poneštastné a hlavně zbytečné prohře v Hrdlívu , kde se mužstvo připravilo o 3 body díky individuálním chybám a neproměněným příležitostem bylo cílem pokusit se nějaký bodík přivést domů. Před samotným zápasem proběhlo částečné mytí hlav aby si někteří hráči uvědomili a pochopili , že je třeba ze sebe vymáčknout více než v předchozím utkání . Na hřiště v Kročehlavech , které svou rozlohou připomínalo přistávací letištní plochu jsme tedy nastupovali s odhodláním bojovat , hrát maximálně trpělivě a hlavně zodpovědně. Netrvalo dlouho a naše mužstvo šlo do vedení po brance Martina Špety , kdy mu mezi beky míč prostrčil T.Vimr . Martin naštěstí zapomněl na své střelecké trápení z předešlých utkání a tváří v tvář domácímu golmanovi nezaváhal 0 : 1 . Branka velmi brzká ale velmi důležitá pro celý úvod tolik důležitého mače . Snad ještě v radostném opojení však mohly Kročehlavy záhy srovnat krok , když si na pravé straně poradil zkušený Rolný s L. Koštákem a postupoval sám na branku , Kopecký nejdříve včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel, avšak akce pokračovala do strany kde nabíhal další domácí útočník jež se také ujal zakončení. Z pohledu diváka jasná branka ale to by zde nesměl být opět Kopecký který se rychle přesunul a fantastickým zákrokem zachránil co už se snad ani zachránit nedalo .

Varování si naši vzali k srdci a začali hrát opět pozorně. Odpověď měl připravenou L.Gil ale k vstřelení naší druhé branky mu scházelo více štěstí . Domácí jejichž barvy hájili především

„starší „ zkušení hráči hráli kombinačně a spoléhali na rychlá vysunutí svých útočníků , kteří byli z naší strany zdvojováni . Co bylo velkým kladem našeho mužstva , byla skutečnost , že jsme domácím nedovolili zahrávat před pok. územím jedinou standartní situaci. Naopak našise svými průniky dostávali na dostřel domácí svatyně a ve svých šancích byli často nedovoleně zastaveni . Po jednom ze soubojů padá s bolestivou grimasou na zem M. Špeta jemuž se na nohy vůbec nechce . Po krátkém ošetření se vrací na hřiště aby své učinkování v tomto zápase ukončil po dalších 5 minutách s diagnózou podvrknuté koleno. Nuceně střídáme a do boje posíláme „chachara" Tomáše Halfara. Po další vyrovnané 20 minutové pasáži přišlo vysunutí M. Demetera který se vřítil do pok. území kde byl sestřelen domácím golmanem, následovala žlutá karta a nařízený pok. kop ,který s přehledem proměnil dnes v pohodě hrající J.Švarc 0 : 2 . Fantastický poločas uzavřel trestný kop z hranice velkého vápna v podání tradičního exekutora P. Němce po faulu na pronikajícího T. Vimra . Petr trefil náramně a ač golman míč vytáhl na tyč ,skončil přec v síti 0 : 3 . Co více si v poločase přát na hřišti kvalitního soupeře jež byl v tomto duelu favoritem. Do II. poločasu se na své místo předstopera vrací L. Gil . Cílem je hrát nadále zodpovědně ,pokud možno kouskovat hru a vyrážet do rychlých brejků. Podle očekávání na nás domácí vtrhli ve snaze vstřelit kontaktní branku . Naše obrana je však pozorná a odolává . Dlouhá rozehrávka domácích nám vyhovuje neboť se nemáme kam tlačit, přesto máme několik nadějných kontrů ale jejich řešení je příliš uspěchané. Jeden z protiútoků však vychází , na velkém vápně dostává míč za obránce T.Vimr , první střelu domácí brankář vyráží ale naštěstí opět k Tomášovi který podruhé už nezaváhá a uklízí míč k bližší tyči – vedeme 4 : 0 . Definitivní uklidnění přináší vyloučení domácího borce který po odpískání fauluje P. Němce a vidí oprávněně červenou kartu. Od té doby mohlo naše mužstvo hrát v klidu , více držet balón na kopačkách a nechat domácí více běhat. Povedlo se to však tak napůl , v situaci v které jsme byli jsme toho nedokázali více využít a někdy jsme se zbytečně míče zbavovali. Těsně před koncem přidáváme pátou branku,když T.Vimr kličkuje před vápnem mezi domácími kterým nezbývá než jej zastavit faulem.

K exekuci trestného kopu se staví sám faulovaný a chytrou technickou střelou placírkou kolem zdi otírá míč o tyč a ten končí v síti 0 : 5. Utkání končí a naši si odváží fantastickou a hlavně nečekanou výhru . Dnes byl výkon všech hráčů opravdu zodpovědný, podložený bojovností a hlavně výbornou střeleckou produktivitou . O to více mrzí předešlá prohra ale, takový je prostě fotbal . Dnes proti nám stál kvalitní tým a i kvůli tomu se náš výkon zvedl .

Jsem rád , že se domů nevracíme s nulou v tabulce. Je vidět , že věřit musíme vždy , hlavně hráči musí věřit že hrát se dá s každým . Po 14 dnech se vracíme na domácí hřiště které zažije premiéru v okr. přeboru a věříme že to bude návrat vítězný.