SK ZLONICE : TJ SOKOL HOSTOUŇ "B" ( 3 : 0 )

Jakub Švarc, Michal Demeter

Střídal: Tomáš Halfar, Miroslav Havliš, Zdeněk Veselý

Branky: Tomáš Vimr, Michal Demeter, Karel Nagy

DOMÁCÍ PREMIÉRA NÁM VYŠLA

Po předchozí trochu nečekané vysoké výhře v Kročehlavech , bylo hlavním cílem potvrdit 3 importované body doma. Soupeřem nám byl další nováček soutěže ambiciózní tým TJ Sokol Hostouň "B". Během léta námi pořádaného turnaje jsme tohoto soupeře dokázali porazit rozdílem 4 : 1 . Tentokrát se však hosté dostavili s kvalitnějším týmem jež vyztužili 3 kvalitními fotbalisty. Před zraky 130 platících diváků jsme nastoupili s odhodláním získat 3 body. Byli to právě hosté kdo mohl jít v tomto utkání do vedení, ale naštěstí pro nás si hostující útočník netroufl ve slibné šanci zakončit svou slabší nohou a jeho silnější poněkud zkroucená noha poslala míč vedle naší branky. To bylo na dlouhou dobu ze strany hostí vše.

Územní převahu mělo naše mužstvo, avšak nedokázalo ji zúročit ve vedoucí branku, na vině byla zejména nepřesnost při finální hře . Ve 13 min. už málem zahřmělo když M.Demeter prostrčil T. Vimrovi za obránce míč, ale ten nemířil přesně a míč míjí vzdálenější levou tyč .

O minutu později však týž hráč už domácí fandy rozjásal. Petr Bakos za hranicí velkého vápna napřahuje ke střele kterou hostující brankář pouze vyráží k T.Vimrovi jež míč zpracuje na prsa a vzápětí golmana prostřeluje . Na nově instalované světelné časomíře se tak poprvé u domácích objevuje jednička – vedeme 1 : 0 . Do dvoubrankového uklidňujícího vedení nás ve 27.min. posílá M. Demeter jehož vyslal na zteč T. Vimr . Michal se štěstím ale přece prostřeluje hostujícího golmana a vedeme 2 – 0 . Třetí úder přichází v samém závěru I. poločasu kdy z levé strany zahrává tr. kop P. Němec , dlouhý balón končí u vzdálenější tyče na hlavě L. Gila který jej posílá před branku na zcela osamoceného K. Nagyho a tomu stačí hlavou jen do míče trknout 3 -0 . To co jsme si přáli , tedy mít uklidňující poločasové vedení se nám vyplnilo . V poločase už jen řešíme rozseknuté obočí P. Bakose ( večer po zápase musel na šití ) a také to , že je třeba hrát s rozumem a stejně jako v Kročehlavech kontrolovat hru a nikam se zbytečně nehnat. To nám také bezezbytku až na malé vyjímky vyšlo . Soupeř zkoušel několikrát štěstí ze střední vzdálenosti, ale Kopecký byl připraven. Za zmínku stojí pěkné sólo L. Košťáka jež se od poloviny hřiště prohnal až k brankáři ale tam bohužel namísto zakončení volil přihrávku, jež byla zachycena – škoda . Oba naše vyšťavené útočníky nahradili T. Halfar a Z. Veselý . Druhý jmenovaný připravil pro naše barvy pokutový kop když byl ve vápně zezadu zkosen . Míč si na značku pokutového kopu staví ten nejzkušenější – D. Tauš , ale i on potvrzuje že penalty jsou v posledním ½ roce naším prokletím a nechává golmana hostí vyniknout . Už dlouho jsme nebyli svědky po zemi umístěné střely k tyči.

V samém závěru zahrozil ještě jednou soupeř , ale střídající M. Havliš obětavě zblokoval míč. Za nedlouho utkání končí. S 3 body i hrou můžeme být vcelku spokojeni stejně jako se třemi vstřelenými brankami . Je důležité si uchovat střeleckou potenci s jakou jsme sezónu začali . Je však třeba aby mužstvo vydrželo v nasazení i ve druhém poločase, který byl v porovnání s prvním o něco slabší a nic na tom nemění ani skutečnost , že jsme vedli o tři branky. Zbytečně jsme nechali Hostouň ve II. pol. hrát , až mohl divák nabýt dojmu , že hrát nechceme a nebylo to jistě jen kvůli právě zmiňovanému vedení. Na některých hráčích je znát , že nemají natrénováno a ve druhé polovině utkání pak šlapou vodu nebo jsou nuceni střídat . Nikdo z těchto se stále nemůže spoléhat , že to za ně někdo oběhá, je to však o ochotě dát tréninku trochu více, neboť jak říkal Napoleon Bonaparte "těžko na cvičišti – lehko na bojišti".