SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

             FK NIŽBOR     :   SK ZLONICE       ( 1 : 1 )  

                    1           :             1

                                 Tomáš Kopecký

David Krampera ,             Lukáš Gil ,                       Lukáš Košťák

                                      Libor Pechoč

         Karel Nagy , Petr Bakos , Tomáš Vimr , Petr Němec

                         Pavel Havrda , Tomáš Kubík

Střídání: Lukáš Samek , Miroslav Havliš

Branky : 44 min. Petr Bakos

SOUBOJ NOVÁČKU SKONČIL SMÍRNĚ

Zdecimováno zraněními a nemocemi, ale s odhodláním vyhrát za tři body se naše mužstvo ubíralo k utkání s dalším nováčkem I.B třídy FK Nižbor. Pro zranění nadále chyběli Jakub Švarc (stále naražená žebra), Michal Demeter (problémy s nataženým tříslem), Jakub Novák (naražená holenní kost), Dominik Tauš (prasklé nártní kůstky - mimo do konce sezóny ) a pro nemoc Martin Gil . Pomalu už nemáme s kým hrát a po utkání s Nižborem přibyl ještě Petr Bakos s Davidem Kramperou ( oba zranění kolene ). Uvidíme, zda se dá někdo z jmenovaných během týdne do pořádku a zda bude moci nastoupit. K tomu si připočtěme odchod Tomáše Vimra s Petrem Němcem do Irska a zjistíte, že situace je již kritická. Po zbytečné ztrátě v domácím prostředí jsme chtěli v Nižboru naplno bodovat a dostat se opět do plusových bodů. Nakonec se nám to podařilo pouze na 50% . Do Nižboru jsme se těšili, jednak jsme tam minulý rok hráli na letním turnaji a jednak zde hraje i náš kamarád Tomáš Halfar. Vzhledem k postavení domácích v tabulce (2 místo) jsme však věděli, že se nebude jednat o lehké utkání. Domácím to prostě jako nováčkovi překvapivě dobře kope. Po shlédnutí hrací plochy, jež byla v krajně neutěšeném stavu se dal očekávat spíše boj, než nějaká pohledná kombinační hra, což se nakonec potvrdilo.

Prvních 10 minut nenabídlo nic mimořádného, přesto se potvrdil původní odhad způsobu hry. Domácí o něco více jezdili po zadku a každý souboj dohrávali s maximálním nasazení, což našim hráčům trochu chybělo, přestože k tomu terén přímo vybízel. Po úvodním oklepávání přichází první náznak šance, kdy se K. Nagy snaží uličkou středem hřiště prostrčit míč P. Bakosovi, ale přihrávka je zachycena. Záhy přichází dvakrát nebezpečně zahrávané rohové kopy ze strany domácích, jež odvracíme. První střelu na domácí svatyni vysílá po souhře Bakos – Havrda – Němec ve 13 minutě druhý jmenovaný, ale domácí brankář je připraven. O minutu později se již radujeme z vedoucí branky, ale bohužel jen krátce, neboť branka není pro domnělý ofsajd uznána. Akci předcházelo vyvezení míče D. Kramperou po pravé straně, vysunutí T. Kubíka a jeho křižná přihrávka na vzdálenější tyč, kde dobíhá K. Nagy a uklízí míč do sítě. Už z lavičky bylo zřetelné, že se o žádný ofsajd nemohlo jednat, v čemž jsem se vzápětí utvrdil o dvou nezaujatých diváků stojících na náspu, kteří situaci sledovali ze stejného pohledu jako pomezní a kteří mi potvrdili, že se jednalo o regulérní branku. Bohužel rozhodčí je pánem na hřišti a jeho výrok už nemohl nikdo zvrátit. Nezbývá nic jiného než se s tímto rozhodnutím smířit a nadále bojovat. Ve 20 min. zahrávají domácí tr. kop, který domácí hráč posílá pěknou střelou pod břevno. Kopecký však vytahuje jeden ze svých prvních parádních zákroků a míč vyráží nad branku. O tři minuty později odpovídáme rychlým kontrem, při němž P. Bakos vysílá k sólu nájezdu T. Kubíka, jež se řítí sám na domácí branku. Zakončení je však nepřesné a míč míjí těsně pravou tyč a končí v zázemí. Pravidlo „nedáš-dostaneš„ mohou domácí potvrdit ve 30 min., kdy z pravé strany končí centr před naši branku na hlavě jednoho z domácích útočníků, ale ten naštěstí pro nás hlavičkuje z bezprostřední vzdálenosti pouze do tyče. Co se jim nepodařilo v tuto chvíli, se jim daří o 7 minut později, kdy na velkém vápně domácích přichází zbytečně o míč P. Havrda. Rychlý kontr končí přesným zakončením přízemní střely k pravé tyči – prohráváme 1 : 0. V 41 min. přichází další skvělý zákrok Kopeckého, jež vyráží míč z tr. kopu směřující do šibenice po předešlé vymyšlené ruce L. Gila. 44 minuta přináší srovnání skóre. L. Košťák potáhne míč po levé lajně a ten dále po ose Havrda - Vimr – Němec končí u P. Bakose, jež po jeho krátkém přísunu střílí levačkou nepříliš prudkou střelu, která končí přesně v dolní rohu pravé tyče 1 : 1. Za tohoto stavu odchází obě mužstva do kabin.

Jestliže I. poločas nabídl dostatek fotbalových šancí, pak II. poločas byl opakem prvního a šancí bylo již poskromnu. Nutno podotknout, že domácí měli k vstřelení branky rozhodně blíže. Jejich velmi dobře zahrávané standartní situace znamenaly pro naše mužstvo stálé akutní nebezpečí. V 57. minutě zabíhá na jeden z tr. kopů domácí borec, ale hlavou netrefuje dobře a míč končí nad naší brankou. Největší příležitost skórovat měli domácí ze standartní situace nařízené za „malou domů“ ze strany D. Krampery. Rozehrávaný tr. kop cca 6 m od branky ve velkém vápně znamená největší stupeň nebezpečí. První zakončení bylo zblokováno, dorážka vyražena Kopeckým a stejně tak náš brankář kryl i třetí pokus. Můžeme si oddychnout. Odehrává se zhruba 70 minuta. Do konce utkání jsme již svědky několika výpadů obou celků směrem k soupeřově brance, ale bez výraznější šance na skórování. Nuceně musíme střídat D. Kramperu, jež má problémy s kolenem a zadním aduktorem stehenního svalu. O několik minut později opouští hřiště, podpírán spoluhráči i náš jediný střelec P. Bakos, jež po faulu dostal zásah do kolene. Rozhodčí v tu dobu nebyl řekněme příliš přesný a zákroky neposuzoval dobře, a to na obě strany. V této nervózní pasáži je za kritiku rozhodčího vykázán z naší lavičky trenér Jiří Hubáček a zbylé minuty již sleduje za oplocením. Rozhodčí se stoupajícím napětím na hřišti nenastavuje nic a utkání končí. Vzhledem k průběhu utkání musíme být se ziskem bodu spokojeni, i když jsme chtěli více. Domácí však měli k výhře blíže, což musíme sportovně uznat. Nás podržel neskutečnými zákroky fantastický Kopecký a měli jsme i štěstí. Můžeme se cítit oprávněně ukřivděni neuznanou regulérní brankou, ale na druhou stranu jsme opět neproměnili 100% šanci z nájezdu. Počítat tyto promarněné šance už raději nebudu, abych tím našim hráčům nezpůsobil ještě větší psychickou újmu na jejich sebevědomí. Jestliže toho hráči II. poločas na hřišti příliš nepředvedli, pak naopak musím vyseknout poklonu oběma táborům fanoušků. Již dlouho jsem se nesetkal s tak dobrou atmosférou. Fandění probíhalo bez jakékoliv nevraživosti a ve vší slušnosti. Oba FANS kotle vytvořily velmi pěknou sportovní bouřlivou kulisu. Nebývá zvykem, aby se po odchodu oba tábory fandů plácaly po zádech, přály si štěstí a těšily se na další shledání J Jó, kdybychom se s podobným fanděním potkávali na více stadiónech, to by bylo.

S velkým napětím a nadějí budeme tento týden vzhlížet k zdravotnímu stavu našich zraněných hráčů. Odchodem „ Irů „ T. Vimra a Petra Němce, pro něž to byl poslední zápas před odjezdem do ciziny, je více než jisté, že budeme muset hrát ještě více srdcem a hru založit především na bojovném duchu. Oběma hráčům patří naše poděkování za odvedenou práci v posledních letech. Přejeme jim mnoho osobních, ale i pracovních úspěchů, ale také především brzký návrat JJJ Ještě jednou kluci díky!!!

No a co ti ostatní ? Ti teď budou muset dokázat, že na tuto třídu mají, neboť se jim tímto naskýtá velká šance porvat se o základní sestavu. Věřím, že o to větší bude jejich motivace.

                                                     Tomáš Smetana - trenér

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop