SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

           SK ZLONICE             :       SOKOL MŠEC     ( 0 : 1 )

                        1   :    4

Sestava:                   Tomáš Kopecký

                                       Lukáš Gil

David Krampera,     Dominik Tauš,         Miroslav Havliš,

   Jakub Novák, PetrNěmec, Jakub Švarc, Lukáš Košťák

                                     Petr Bakos

                                   Tomáš Vimr

Střídal : Michal Demeter za Jakuba Švarce , Martin Gil za Lukáše Gila,

Branky : Petr Bakos

V ROZHODUJÍCÍCH FÁZÍCH MĚLA KVALITA NAVRCH

Už je to pěknou řádku let, co ve Zlonicích rozhodovala jako hlavní arbitr žena. Po bývalé prvoligové rozhodčí paní Macákové ze Slaného se tentokráte představila sl. Klára Skřivánková, která měla v závěru utkání plné ruce práce, aby uklidnila emoce planoucí na hřišti. Za asistence svých pomezních to zvládla a dá se říci, že zvládla celkem v pohodě i celé utkání. K tomu jí napomohli i její mužští kolegové na lajnách, kteří byli velmi přesní. Ve II. kole jsme přivítali celek Sokola Mšec, farmu divizního Nového Strašecí. Během rozcvičení se představilo celkem 5 borců tohoto celku a všichni zasáhli do hry. I přes toto kvalitní posílení jsme s favoritem drželi krok a ten si nemohl být, zejména po průběhu I.poločasu jist výsledkem. Nebudeme však plakat nad rozlitým mlékem. Skutečnost, že to tak je, nikdo z nás neovlivní, i když víme, že vůči druhým týmům to není spravedlivé. Podobná hráčská výpomoc a kvalita se musí a to zejména v této třídě, promítnout. My měli navíc ještě pech v tom, že N. Strašecí mělo předehráno, což asi mnoho jiných týmů nepotká. Otázkou je jak by Mšec byla bez těchto posil schopna hrát a pokud skutečně k zrušení farem dojde, zda bude mít s kým hrát a na jaké úrovni. Současnost naznačuje, že na podzim na tom získá maximum a nebál bych se tvrdit, kdyby se usadila na předních příčkách. Nemůžeme jí však v tomto směru ničeho vytknout, neboť pouze využila toho, co se nabízelo a staré pořekadlo praví „ hloupý je ten kdo dává, hloupější kdo nebere „. Je to otázkou diskuse ale pro vyšší místa. Pokud by chtěl se mnou někdo polemizovat na téma: z jakého důvodu této možnosti nevyužily Zlonice, pak mou odpovědí je: nemáme to zapotřebí, hrajeme s vlastními hráči. Odměnou nám je věrnost našich fanoušků, kteří se chodí dívat na zlonické hráče a nikoliv legionáře, které nikdo nezná. Jsem rád, že jsme zvolili tuto cestu.

Dost ale úvah a vraťme se k samotnému utkání. Začátek zápasu nebyl z našeho pohledu špatný. Hosty jsme zmáčkli a snažili se o dobytí jeho svatyně. Paradoxně jsme však jako první mohli inkasovat my. V 6 min. přichází brejk z levé strany a následná střela na druhou tyč, kterou jen o pár centimetrů míjí. Toto, mělo být pro nás dostatečným varováním a zejména na hráče, jež střelu na naši branku vyslal. Jak se později ukázalo, tento hráč byl alfou a omegou celého utkání. Odpověď na první šanci hostů přichází v 8 min., kdy pálí J. Švarc, ale hostující gólman je připraven. O minutu později už po akci Bakose s Vimrem zvedáme radostí ruce nad hlavou, ale střela Tomáše přehazujícího brankáře končí k naší smůle na tyči. V 16 min. přichází po levé straně vysunutí L. Košťáka, který se dostává do vápna, ale tam zbytečně sám zakončuje do brankáře, namísto aby zvedl hlavu a zjistil, že v prostoru pok. kopu se nachází zcela volný P. Bakos, který by uklízel do prázdné branky. Hosté hrají trpělivě a čekají na svou příležitost, která se jim naskýtá v 18 min. a opět je to po levé straně. Míč ze strany doputuje až do velkého vápna, kde je následně několikrát schválně propuštěn na lépe postaveného spoluhráče a přichází střela – naštěstí vedle. V 28 min. přichází naše další tutovka. D.Tauš nachází na velkém vápně Vimra, který hlavou do strany prodlužuje míč na volného Bakose, ten míč ještě posouvá a zakončuje – bohužel opět do prostoru kde stojí brankář. Ve 30. min. přichází vysunutí J. Nováka po pravém křídle ale ten se ukvapeně snaží přihrát do vápna a jeho přihrávka je lehkou kořistí jednoho z obránců. V 31. min. zahrozí opět hosté. Bejk přes střed obrany a únik hráče, řeší na poslední chvíli duo D.Krampera a L. Gil. Bohužel už o 3 minuty později přichází vedoucí branka hostů. Jak jinak než přes levý okraj naší obrany a jak jinak než krajní bek hostí, který se dostává přes Kramperu, který nestačí rychlostně a zblízka prostřeluje T. Kopeckého 0 : 1.

V 41. min. se Vimr vyhne ofsajdové pasti, proniká ze strany do vápna a zde nachází D. Tauše, který však nedokáže míč usměrnit mimo dosah brankáře a trefuje se do středu branky.. O minutu později mohlo být srovnáno. Po faulu na vlastní osobu zahrává P. Němec tr. kop z dobrých 25 m. Pěkná střela k levé tyči je však výborným zákrokem hostujícího brankáře vyražena na rohový kop. Z rohového kopu se míč vrací k L. Koštákovi, ten jej posílá na Nováka a ten na Švarce, jež zakončuje. Bohužel střela opět míří do středu branky.

Ve snaze, obrátit ve II. poločase výsledek v náš prospěch nastupujeme do druhého dějství. Bohužel vstup je hodně malátný a než se stačíme rozkoukat, je to 0 : 2. Po akci ze 47. min., kdy došlo k vysunutí hráče po pravém křídle, přichází vzápětí polovysoký centr na střed vápna a zakončení nabíhajícího hráče placírkou k tyči. Pěkná akce – pěkný gól. O to více škoda inkasované branky neboť již v 51. min. přichází naše snížení po akci Košťák – Vimr- Košťák, kdy druhý jmenovaný přihrává ve vápně Bakosovi, ten se obtáčí a střílí, ale střela je zblokována, ale odráží se opět k našemu hráči a ten z bezprostřední blízkosti pod tělem brankáře snižuje 1 : 2. Jak se ukázalo, byl to pouze nádech k možnému obratu. V 59. min. vyrábíme při vlastním D. Taušem rozehraném tr. kopu minelu, po níž následuje kontr, vyšachování naší obrany a střela k tyči, jíž na brankové čáře vykopává D. Krampera. Nepoučíš se?, pak dostaneš za uši. Už o minutu později ztrácí míč uprostřed pole zbytečně J. Švarc. Rychlá narážečka a střela značí stav 1 : 3. O šest minut později přichází definitivní hřebík do naší rakve. Na levé straně hřiště si vezme míč hostující bek a prosviští až před Kopeckého, kterého prostřeluje po zemi 1 : 4. Odpovědí budiž ještě brejk M.Demetera po vysunutí T. Vimrem, ale ukvapená střela přináší pouze rohový kop. Za zmínku pak stojí jen incident zmíněný na samém začátku článku. Po faulu hostujícího brankáře dochází ke strkanici a následné facce brankáře P. Bakosovi, po níž po zásluze hlavní rozhodčí uděluje ČK a posílá jej do předčasně do sprch. To už je ale samotný závěr. Své první utkání v tomto ročníku jsme na domácím hřišti sice prohráli, ale nemáme se zač stydět. Výkon oproti Hýskovi byl přesvědčivě lepší, ale stejně to na body nestačilo. Proti nám stála kvalita, jíž se naši hráči nezalekli a zápas srdnatě odbojovali. Z tohoto pohledu jim není co vytknout. Zmínil-li jsem na začátku, že v určitých fázích rozhodla kvalita, pak určitě. Hostující hráč hrající na kraji levé obrany toho je dobrým příkladem- autor tří branek, když chtěl, udělal, co bylo třeba. Chyby jsme sice udělali, ale ty je třeba rozebrat na tréninku a hlavně ty budou vždy součástí hry, bez nich by branky nepadaly. Je jen třeba jim více čelit a to např. větším důrazem při hře tělem tzn. v osobních soubojích. Pokud mám na své úrovni unikajícího hráče, nemohu jej ponechat zcela bez povšimnutí a minimálně se jej pokusím rozhodit. Poslední věcí je řečnivost některých hráčů. Pokud chtějí, jak se říká kecat, tak ať kecají či spíše komunikují se spoluhráči, protože to bude alespoň k užitku.

No nic, je teprve začátek a je třeba jet dál. Jak jsem řekl, hráči vše odmakali, v čemž mě utvrdili i někteří fans. Zlepšení je patrné a pokud zůstaneme na stejné, cestě bude líp.

                                                                 Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop