Sestava:                              Tomáš Kopecký

Jakub Novák ,                         Lukáš Gil,                     Lukáš Košťák

Tomáš Vimr, Michal Demeter

Střídal : Jiří Hubáček, Martin Špeta, David Krampera, Martin Gil

BRANKY : Petr Bakos

TÝMOVÝ DUCH PŘINESL CENNÉ 3 BODY

Skutečnost, kdy jeden bojuje za druhého a i při případném nezdaru jej umí povzbudit, tak tomu se říká soudržnost a týmový duch. Právě takový výkon předvedli naši hráči na hřišti v Nižboru, kde jim to vyneslo zasloužené 3 body. V Nižboru, s nímž máme dobré přátelské vztahy, nás však nečekal lehký zápas. V samém úvodu a konci utkání byli lepší domácí hráči.

Rozjezd byl z našeho pohledu pomalejší a konec se zase značil v částečné obavě o výsledek. Oba úseky jsme však zvládli. První šanci měli domácí, když z pravé strany centrovali míč do našeho vápna. Kopecký sice signalizoval, že míč má a že si pro něho jde, ale jaksi zapomněl udělat těch pár kroků vpřed a hlavičkující hráč byl u míče dříve nežli on. Naštěstí pro nás trefuje vytrčené ruce našeho brankáře a míč končí na rohovém kopu. Ve 13. min. poprvé zahrozí i naše mužstvo. To jsme již hru vyrovnali a počali být lepším mužstvem. M. Demeter zkouší pozornost domácího brankáře střelou pod břevno zpoza šestnáctky a ten vyráží nad břevno.

V 18. minutě přichází obrovská příležitost k tomu, abychom skórovali. P. Němec zahrává rohový kop. Míč propadá do houfu hráčských těl a následují pokusy k zakončení ze strany M. Demetera, L. Gila a v neposlední řadě V. Kolmana, jemuž gólman leží na zemi na brankové čáře. Vojta však netradičně snad ze 2 m střílí slabou placíru a jak už to bývá, trefuje právě golmana . Obrovská škoda. Hra se pak přelévá od vápna k vápnu, ale více ze hry máme my. V 26. minutě přichází krásná akce, na jejímž konci je vstřelená branka Petra Bakose. Na pravé straně si nejdříve vymění míč Němec s Vimrem a druhý jmenovaný jej krásně posílá mezi beky do vápna na naběhnuvšího si P. Bakose. Petr lehkým přehozením brankáře otevírá účet utkání - vedeme 1 : 0.

O dvě minuty přichází velmi diskutabilní rozhodnutí jednoho z pomezních rozhodčích. Domácí kombinují před naším vápnem. V jednom ze soubojů odehrává J. Švarc tísněn a atakován soupeřem míč směrem ke Kopeckému přičemž míč je ještě lehce tečován jedním z domácích borců a náš brankář jej chytá do své náruče. Hlavní arbitr ani nenaznačil, že by se mělo dít něco jiného, než odehrání míče naším brankářem, ale v tu chvíli vystřelil vzhůru praporek jednomu z pomezních a ten jím tak dlouho gestikuloval, až si jej hlavní všiml a běžel k němu, aby se dověděl, co se vlastně stalo. Předpokládal jsem, stejně jako všichni přítomní diváci na utkání, že není nic k řešení a že v případě tzv. malé domů, hlavní rozhodčí svému kolegovi vysvětlí, že jde o omyl a hra bude pokračovat směrem od naší branky. Bohužel nestalo se tak a byl neoprávněně nařízen nepřímý volný kop v našem pokutovém území. Naštěstí pro nás střílející hráč trefuje pouze jednoho z našich hráčů stojícího ve zdi. Následuje série 3 rohových kopů, které odvracíme a opět se vracíme do hry. Do konce poločasu nám ještě jednou zatrne, když mezi naši obranu proniká přihrávka na volného hráče vlevo. Jeho střelu však dokáže Kopecký vytěsnit na rohový kop. Poločas končí přesně úderem 45 minuty.

V poločase máme vcelku logicky jisté obavy z průběhu druhého poločasu a jsme si vědomi, že by bylo dobré přidat pojišťovací branku. Začínáme aktivně. V 49. min. P. Bakos naráží M. Demeterovi a jeho pokus pod břevno již podruhé vyráží brankář na rohový kop. Až na posledních 10 – 15 minut máme více ze hry a kontrolujeme průběh utkání. Domácí se nemohou dostat do tempa a nám se nabízí několik možností jít do brejkových situací. Chybí nám však ta správná finální přihrávka a zejména zakončení. V několika neexistujících ofsajdech nás opět zastaví shodný pomezní, jež si z utkání udělal své šou. Vrcholem jeho rozhodnutí je například situace, kdy domácí stoper vykopává od branky, naši ihned ze středu pole vrací míč na útočníka a je signalizován ofsajd. Přitom stoper domácích je teprve někde v prostoru velkého vápna. Zde vůbec nejde o nějaký omyl, ale zcela jasně o úmysl nás poškodit. Další podobná rozhodnutí z jeho strany nebudu komentovat. Nejvíce mě mrzí, že je samotný začátek sezóny a již se dějí velmi podivné věci. Kladu si otázku, z jakého důvodu a proč podobní lidé fotbalu tak škodí. Rivalita mezi oběma mužstvy není žádná, tak proč? Jsem rád, že i přes nepřízeň osudu se nám nakonec podařilo vydolovat vítězství. V samém závěru jsme se zbytečně zatáhli a dali šanci domácím k závěrečnému tlaku, který však nevyústil v žádnou šanci. Naopak naši měli možnost výsledek pojistit. T.Vimr zakončuje jen těsně vedle tyče a M. Špetovi chybí velmi málo, aby vymetl pavouky v pravém horním rohu branky.

Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, když už jsme vážili tak dlouhou cestu.

Domů přijíždíme až kolem 20:00 hodiny – to se to dnes bude dobře spát. Myslím, že si to zaslouží všichni.