Sestava:                     Tomáš Kopecký

Michal Demeter, Tomáš Vimr

Střídání :   Lukáš Samek, Martin Gil, Jiří Melichar, Filip Daniel

Branky : Petr Bakos – 4, Martin Gil - 2

BRAVISSIMO HOŠI

Poslední říjnový den jsme přivítali na svém hřišti celek Sokola Braškov. Z našeho pohledu neoblíbeného soupeře, s nímž jsme dosud ještě ve vzájemných zápasech nedokázali v I.B tř. bodovat ( 0:4, 1:6). Malou útěchou před dalším vzájemným zápasem pro nás mohl být fakt, že tento celek oslabil odchodem svého nejlepšího kanonýra Nachtigala, který v minulosti permanentně větral naši brankovou síť. I tak jsme do zápasu šli s tím, že by bylo dobré nepříznivou bilanci trochu napravit a především získat tři důležité body. Nakonec se podařilo oboje a do třetice se nám konečně podařilo srovnat dlouho nepříznivé skóre na 20 : 20. Časný začátek utkání nám nadělal trochu starostí. P. Bakos končil na hradě směnu ve 13:00 a T. Vimr pro změnu spěchal z Prahy ze studijní zkoušky. Oba nakonec včas dorazili a jak se ukázalo, byli jedněmi z hlavních postav. Do sestavy se po jedno zápasové odmlce vrátil Martin Špeta, když si před týdnem v moravských sklípcích léčil ledviny J. Mužstvu pomohl zázračně uzdravený D. Krampera ( výron kotníku v Městečku), kterému zřejmě k uzdravení postačil obyčejný kapesník J . Taková pomoc se vždy cení a mělo by to být tak vždy. Největší comeback se však odehrál návratem Dominika Tauše, který po téměř 1,5 měsíční absenci opět vyběhl na zelený pažit a jeho výkon byl skutečně parádní. Domino předvedl, že ještě rozhodně nepatří do starého železa a že je se svými režisérskými kousky stále platným hráčem. Podobné typy potřebuje každé mužstvo. Nemusíte lítat po hřišti jak blesk, stačí když hrajete rozumem.

Začátek zápasu se nesl v duchu naší opatrné rozehrávky na vlastní polovině, kdy hosté překvapivě vysunuli vysoko presink napadání. Jak už se stává pomalu tradicí, opět jsme mohli jako první inkasovat. V prvním případě zachraňuje L. Gil pěkným obranným zákrokem a ve druhém případě máme štěstí, když míč ve vápně propadává k volnému hráči a ten trefuje pouze boční síť. To vše se událo v rozmezí 8. – 9. minuty. V 18. minutě přichází krásná branková akce našeho mužstva. Domi vyváží míč z vlastní poloviny hřiště po levé straně a od střídačky hostí jej křižně posílá na nabíhajícího P. Bakose, který z voleje z úhlu téměř pumelenicí trhá síť 1 : 0. Baky zřejmě na směně ukecal Miloše Zemana, aby mohl odpočívat, neboť jeho kouskům nebyl ještě zdaleka konec a jak jinak si vysvětlit, že po hřišti tak lítalJ. O čtyři minuty později mohlo být ještě veseleji. Akci po levé straně v režii T. Vimr – P. Bakos zakončuje prvně jmenovaný centrem před branku. U míče dopadajícího na malé vápno se ocitá zcela osamocen M. Demeter, ale neuvěřitelně přestřeluje prázdnou branku. Obrovská škoda. Naštěstí nás toto zaváhání nemuselo mrzet. V 25. minutě zastavuje akci hostů ve středu pole P. Němec, přihrává T.Vimrovi a ten nachází P. Bakose ve vápně. Jedna, dvě kličky a zakončení, které je zblokováno, akce pokračuje a přichází další klička a pokus o další zakončení, ale obránce míč v poslední chvíli vypíchne na rohový kop.

Hosté hrozí z ojedinělých brejků, ale především ze standartních situací, kterých jim naše mužstvo nabídne opět až moc. Tyto situace přestáváme díky pozorné obraně. Ve 40. minutě přichází první ze sporných okamžiků utkání. Do vápna proniká T. Vimr, píchne si míč vedle Zlaty, ten našeho hráče podráží, ale píštalka hlavního sudího zůstává němá. Z pohledu většiny přihlížejících diváků byl pokutový kop jasný. Stejně jako neproměněné šance, tak ani v tomto případě, nemusíme sporný moment vzhledem k výsledku řešit. Těsně před poločasem se zpoza vápna zastřeluje ještě P. Bakos, ale jeho rána míjí levou tyč. Do kabin tak odcházíme s hubeným vedením a vědomím, že vše je stále otevřené.

Hned po návratu z kabin máme velkou šanci. Dimi jde důsledně za míčem a tlačí na obránce, který spolu se Zlatou vyrobí chybu při odkopu. Míče se zmocňuje P. Bakos, prochází do vápna a zde po zákroku jednoho z beků padá. Druhý sporný moment, ve kterém měly hlavní roli soupeřovi ruce, jež odhodily Petra na zem. Pokračuje se však ve hře. O minutu později si může Baky spravit chuť, když se ocitá opět zcela sám před golmanem, ale mini souboj prohrává a brankáře pouze nastřeluje. V 50. minutě zabojuje v levém rohu střídající L. Samek, předává D. Taušovi, který volí zpětnou přihrávku na T. Vimra a ten po zemi vydláždí krásnou uličku pro P. Bakose, jež se tentokrát nemýlí 2 : 0. V 52. minutě předává P. Bakos do strany D. Kramperovi, který odcentruje před branku na L. Samka, ale ten místo důrazného zakončení spíše míč stopne pro brankáře. O minutu později přichází téměř totožná situace. T.Vimr opět vysouvá D. Kramperu, ten centruje před branku, kde absolvuje souboj L. Samek. Ze souboje těží M. Demeter, ale míč se mu branky dostat nepodaří. V této době je stále se na co dívat a to zejména v podání našeho mužstva. V 54. minutě zahráváme rohový kop. Na centrovaný míč nejvýše vyskakuje L. Gil a hlavou jej posílá k levé tyči. Po několika tečích končí míč na tyči a Samek se již k zakončení nedostává. V 67. min. přichází krásný fotbalový moment v podání M. Demetera. P. Bakos jej nachází na hranici velkého vápna, kde Michal vystřihne parádní nůžky. I když situace brankou nekončí, zaslouží si velký potlesk.

V 70. min. přichází zčistajasna gólový úder hostí. Zprvu nenápadná akce po levé straně končí centrem do vápna, kde si míč zpracuje neobsazený hráč. První zakončení ještě naši obránci zblokují, ale následné dorážce již nezabrání 2:1. Hostům vstřeleným gólem svitla naděje. Drama ? - nikoliv. Naděje hostí pohasla o dvě minuty později, kdy po akci D. Tauše – T. Vimra a posledně zakončujícího P. Bakose jdeme opět do dvoubrankového vedení 3 : 1. V 74. minutě útočí pěknou střelou za vápnem na hattrick P. Bakos, ale střela jde těsně vedle pravé tyče do zázemí. V 77. min. Domino vymyslí průnikovou přihrávku pro střídajícího M. Gila a ten počtvrté prostřeluje brankáře hostí 4 : 1. Do konce zápasu přichází ještě dva gólové údery. V 82. min. se po své straně utrhne L. Košťák, prosviští až do vápna a tam předkládá nádherně M. Gilovi, který uklízí do prázdné branky 5 : 1. Martinovi branky moc přejeme, vždyť se netrefil od okresního přeboru! Doufejme, že to pro něho bude dalším impulzem. V 85. minutě pak uzavírá účet zápasu P. Bakos, jehož parádně lobem za obranu vysune D. Tauš 6 : 1.

Dnešní utkání nám vyšlo opravdu parádně, pořád se bylo nač dívat. Po dlouhé době jsme konečně více stříleli a branky se dostavily. Mužstvo podalo odpovědný a bojovný výkon. Všechny řady podaly pěkný výkon a odměnou jim bylo sladké vítězství. Hráči si tak zasloužili zasloužený potlesk fanoušků, kteří dokonce po vstřelení hattricku Bakyho házeli po vzoru NHL na hrací plochu své kšiltovky.

Utkání však nepřeceňujeme – není každý den posvícení. Následující týden zajíždíme na hřiště Dynama Nelehozeves, týmu který je dosud jediným neporaženým celkem v domácím prostředí a který dokázal zvítězit na půdě dosud vedoucí Hřebče. Utkání bude mít zvláštní nádech ve spojitosti s jedním z nejslavnějších hudebních skladatelů Antonína Dvořáka, který se narodil v Nelahozevsi a dlouhá léta žil ve Zlonicích. Zda budou po vzájemném utkání znít pro domácí Slovanské tance nebo pro hosty slavnostně bít Zlonické zvony, to se uvití až po vzájemném měření sil.

PS : Pro fanoušky – jede se vlastními dopravními prostředky.