TJ DYNAMO NELAHOZEVES     :   SK ZLONICE       ( 3 : 1 )

4                             :             1

Jakub Novák,                             Lukáš Gil,                       Lukáš Košťák

Petr Bakos, Michal Demeter

Střídal : Vojtěch Kolman, Martin Gil, Gejza Baláž, Lukáš Samek

Branka : Petr Němec

OBRANA JAKO ŠPATNĚ NALADĚNÉ HOUSLE

Do Dvořákovy Nelahozevsi jsme nepřijeli, jak se zdá se správně naladěnými nástroji. Zejména v obraně to hodně skřípalo a tak není divu, že jsme odešli se sklopenými hlavami a nedoprovázel nás žádný potlesk přihlížejících diváků. Na hřiště tolik medializovaného Dynama jsme odjížděli tak trochu s obavami, ale po samotném utkání musím konstatovat, že člověk nesmí věřit všemu, co slyší, resp. čte. Nemohu samozřejmě hovořit za ostatní mužstva, která zde hrála, ale naše vzájemné utkání, proběhlo v duchu fair play. ŽK, které byly uděleny, byly v kontextu vzájemných soubojů na hřišti. Do Nelahozevsi jsme odjížděli s vědomím, že zde můžeme pouze překvapit a získat. Domácí jako jediní dosud neprohráli na svém hřišti jediné utkání a nestalo se tak ani tentokrát. Na vině byl nedůraz a chaotická hra naší obrany, po níž padaly zcela zbytečné branky. Domácí disponují dobrým a kvalitním týmem. Ve svém obranném čtverci hrála Nelahozeves jednoduše, nevymýšlela, v poli hrála výborně do těla a byla velmi efektivní střelecky. Rozdíl bych rovněž našel v bojovnosti a obětavosti, zatímco domácí borci často jezdili po prdeli (skluzy), tak u našich bych podobné momenty spočítal na prstech jedné ruky. Terén k tomu přímo vybízel. Hlad po vítězství měli prostě domácí hráči evidentně větší.

Do vedení v utkání jsme mohli jít kupodivu jako první. V 5. min. přichází výkop T. Kopeckého na P. Němce, ten dává D. Taušovi, jež mu vrací a Petr po pravé lajně posílá vpřed P. Bakose, který si od lajny navede  míč na střed a odsud vysílá pěknou bombu na branku, která však končí těsně nad břevnem. Domácí však měli připravenu rychlou odpověď, na jejímž konci byl kanonýr Kratochvíl. Jejich počáteční útok po levé straně končí na středu, přichází zakončení – několik odrazů přičemž poslední u jmenovaného Kratochvíla a ten nezaváhá 1 : 0. V 10. min. mohlo být ještě hůře. Domácí zahrávají přízemní rohový kop k bližší tyči, který Kopecký nedokáže zpacifikovat, míč prochází až před branku, odkud jej domácí borec posílá vedle levé tyče. Kopecký se navíc při této situaci zraní, ale chytá dále. Jak je fotbal krásný ukazuje v 17. min. akce domácího Kobery. D. Krampera vypouští s tímto hráčem vzájemný souboj na polovině domácích poblíž středového kruhu a ten postupuje středem směrem na naši branku. Obrana nepochopitelně ustupuje, jakoby se na ni valila tsunami, což pochopitelně domácímu borci vyhovuje a za vápnem parádně trefuje k pravé tyči 2 : 0. Zbývá jen zatleskat této parádní trefě a pokárat obranu, že nedokázala včas vystoupit a hráče atakovat. Na místo toho mu dala tolik potřebného místa a času a ten s ním naložil parádně.

O tři minuty později končí akce domácích středem u nohy ve vápně volného Pekárka. Zakončení po zemi Kopecký chytá, ale míč se odráží opět ke střelci a ten neuvěřitelně přestřeluje. V rozmezí 22. – 23. min. zahráváme dva tr. Kopy, ale bez účinku. Ve 24. minutě si u levé lajny vymění míč Krampera s Vimrem – přichází střela po zemi, ale bohužel trefuje ležícího obránce. Druhý jmenovaný pak ve 30. min. obdrží ŽK za protesty, když žádá po hl. rozhodčím vysvětlení za domnělý faul Krampery. V 35. min. fauluje P. Němec v levém rohu a domácí zahrávají tr. kop. Centr odvrací hlavou M. Špeta na J. Nováka, ten předává P. Bakosovi a ten do levé strany nabíhajícímu D. Taušovi. Domino následně přenáší hru na vzdálenější tyč, kde se zjevuje P. Němec a placírou snižuje

na 2 : 1. Z fotbalového pohledu velmi povedená akce, která přináší jistou naději. O tu přicházíme stejně jako Braškov před týdnem za pouhou minutu a opět se jedná o branku z kategorie zbytečných. Centrovaný míč z pravé strany zvedá hlavou na malém vápně vysoko J. Novák. Kopecký však na tuto skutečnost vůbec nereaguje a nepochopitelně zůstává přilepen na brankové čáře, což se mu (ale i celému týmu) stává osudným. Doškovi pak stačí v souboji přetlačit Nováka a hlavou pohodlně skórovat 3 : 1. Podobné branky prostě nemůžeme dostávat! Do kabin tak odcházíme zklamaní, promítneme-li si všechny obdržené branky, pak je tento pocit na místě.

V poločase odstupuje pro zranění T. Kopecký a do branky tak musí hráč z pole – Vojtěch Kolman. Ten již za 5 min. inkasuje, ale dosažená branka nemůže být uznána, neboť je signalizován ofsajd. Tato situace je však příkladem toho, že naši hráči spolu nekomunikují. Nakopnutý balón z poloviny domácích letí až před naše vápno a tam propadá mezi našimi dvěma hráči, kteří se nedohodnou. Zvukové mikrofony nezachytí ani náznak komunikace. Bohužel tato situace není ojedinělá, což se ukázalo již v I. poločase a ukáže opět v 64. minutě. Mezitím v 62. min. zahrává P. Bakos po faulu na svou osobu, trestný kop. Pěknou střelu pod břevno však domácí brankář vyráží na rohový kop. Z následného rohového kopu může skórovat L. Gil, ale míč mu sklouzne po noze a zamíří vedle tyče. V 64. minutě přichází kopie akce z 50. minuty, kdy nakopnutý míč propadá mezi našimi obránci. Domácí Pekárek za vápnem napřáhne a šťastně trefuje záda svého spoluhráče Kobery, od nichž míč mění směr a končí v naší síťi, 4 : 1. Další zbytečná, i když v tomto případě šťastná branka, s kterou se však nedalo opravdu nic dělat. To už hrajeme bez zraněného L. Gila a předtím vystřídaného M. Demetera. Prvně jmenovaný si obnovil staré zranění a Dimiho trápí bolavá záda. V 70. minutě mohou domácí svůj náskok pojistit na pověstného bůra. To se na svém ofenzivním výletě zapomene J. Novák, následuje dlouhý výhoz brankáře na útočníka, který z rychlého brejku trefuje tyč naší branky. V 74. min. zahrává T. Vimr trestný kop, ale jeho přízemní střela těsně míjí levou tyč branky. V rozmezí 87. – 88. min. se domácí dostávají do dvou velkých šancí, ale V. Kolman je obě likviduje. Je konec utkání – utkání, které zaslouženě prohráváme.

Dnes neměla obrana dobrý den včetně brankáře. Zklamaný jsem z výkonu obou krajních beků. Novák hraje jak na houpačce a opět jej potkal zápas blbec. L. Košťák se již několik zápasů potýká s herní jistotou a chybně načasovaným teamingem, nehledě na skutečnost, že v tomto zápase nevyhrál téměř žádný hlavičkový souboj. Z tohoto pak pramení příliš mnoho chyb a zejména nedovolených zákroků. Obrana není zvyklá mezi sebou dostatečně komunikovat což je zásadní problém.

Chyby, které naše obrana v tomto zápase vyrobila, bohužel vzaly naději na lepší výsledek. Nedělejme však z prohraného utkání žádnou tragédii, hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, který své postavení v tabulce potvrdil dobrou hrou. Musíme se soustředit na poslední utkání podzimu, které nám může přinést opět radost. Do tohoto utkání však musíme jít lépe organizovaní a naladěni na bojovnou notu.