SK ZLONICE     : FK STEJSTAV HÝSKOV  ( 1 : 0 )

BRANKY : Michal Demeter, Tomáš Vimr, Jiří Melichar, David Krampera,

Zdeněk Veselý.

STŘÍDAL : David Krampera, Zdeněk Veselý, Lukáš Samek

PÁTÁÁ PRÁVĚ TEĎ ODBILA NÁM!!!

Tak jsme se konečně dočkali. Po téměř 5 měsíční zimní přestávce naši borci opět vyběhli na zelený domácí pažit, kdy ve svém úvodním zápase hostili celek Stejstavu Hýskov. Dosavadní bilance utkání v I.B třídě hovořila v poměru 2 : 1 ve prospěch hostí. Tuto bilanci jsme chtěli zlomit a vyrovnat tak váhy. Do utkání nastupujeme již s novým trenérem Miroslavem Sojkou, který na tomto postu v zimě vystřídal Jiřího Hubáčka. Jsme rádi, že jarní premiéra vyšla nejen trenéru, ale především hráčům samotným.

Sestava, která nastoupila k tomuto utkání, se rodila v rámci 4 přípravných utkání a vykrystalizovala do této podoby. Do zimního procesu se již nezapojili Petr Němec a Martin Špeta, kteří si chtějí odpočinout a v současné době dávají přednost jiným aktivitám. Z důvodu podzimního trestu v podobě 3 stop nenastoupil distancovaný Lukáš Košťák.

Úvodní jarní zápas se nesl v duchu tradice po zimní pauze. Řada nepřesností toho byla důkazem a to zejména v I. poločase. S nepřesností byla spojena i kvalita hrací plochy, která vykazovala značné známky nerovností, které nadělaly problémy řadě hráčů. O poznání lépe se s tímto srovnalo naše mužstvo, které šlo již v 5. min. do vedení. To navedl míč středem hřiště T. Vimr, předal jej P. Bakosovi, ten na křídlo do levé strany na D. Tauše a jeho přihrávku na malé vápno zužitkoval M. Demeter 1 : 0. O minutu dříve jsme zahrávali autové vhazování z levé strany. Dlouhý aut P. Bakose nachází ve vápně T. Vimra, který si jej zpracuje, ale při pokusu o kličku je podseknut jedním z protihráčů. Pokutový kop se však k naší nelibosti nepíská.

Pokračujeme v tlaku a v 15. min. můžeme přidat pojišťovací branku po rohovém kopu D. Tauše. Ten svůj centr skvěle zakroutí na bližší tyč a chybí jen málo, aby skončil v síťi, nakonec však prochází skrze celou branku, než je odklizen obránci hostí do bezpečí. Ve 20. min. inkasuje ŽK Jakub Švarc za faul. V 26. min. rozehráváme poblíž středového kruhu rychle tr. kop po ose P. Bakos- D. Tauš – J. Novák- Tauš – křižná přihrávka do vápna na P. Bakose, klička a střele po zemi k pravé tyči, kterou brankář chytá. V 32. min. zahrozí vážněji hosté. Po chybném odkopu míče J. Melicharem se hosté zmocňují na pravé straně míče, posílají jej do vápna, kde jej odhlavičkuje M. Havliš jen na velké vápno k noze volného protihráče, jež střílí vedle pravé tyče Kopeckého svatyně. Paradoxně největší šanci na skórování mají hosté po zaváhání brankáře Kopeckého. Téměř z 40 m zahrávaný vysoký tr. kop si náš brankář stahuje do svých rukavic, ale míč mu propadá a míří do odkryté branky. Tomáš na poslední chvíli obratným skokem hasí nebezpečí a rukou odklízí míč mimo branku.

V téže minutě zahrávají hosté malou domů, za kterou dotírá M. Demeter a jeho snaha se mu málem vyplatí. Hostující brankář však nakonec přeci jen odklidí míč od své branky, i když při tom trefí dotírajícího Dimino. V 38. min. přichází zbytečná ztráta na levé straně velkého čtverce, křižný centr na nepokrytého útočníka hostí, ale ten téměř z malého vápna neuvěřitelně přestřeluje. Odpovídáme roh. kopem D. Tauše na J.Švarce, který mu míč vrací a Domi nachází na zadní tyči naběhnuvšího si L. Gila. Lukáš však nedokáže míč hlavou dostatečně usměrnit do branky. Těsně před poločasem potáhne míč po pravé straně T. Vimr, předkládá jej M. Demeterovi a ten zakončuje těsně vedle.

První poločas končí naším těsným vedením a je jasné, že musíme zabrat. První polovina zápasu herně zcela dle představ nevyšla našim oporám T. Vimrovi a P. Bakosovi. Oba hráči sice dřeli, ale herně se trápili. Tolik ztracených balónů či chybných přihrávek jsme u nich dlouho neviděli. Důležité je, že vše špatné zůstalo v kabině a druhý poločas byl výkon o poznání lepší.

Tak jak jsme. zahájili I. pol., tak jsme začali i ve druhém. Po odehraných 5 min. druhé půle přidáváme pojišťovací branku z kopačky T. Vimra. Musím konstatovat, že to byla nejhezčí akce zápasu. D. Tauš vybojoval míč, předložil jej do pravé strany P. Bakosovi, který pronikl až na hranici velkého vápna a tam jej parádně skrze bránící hráče prostrčil naběhnutému T. Vimrovi, který se zblízka tváří v tvář brankáři neukvapil a pěkným lobem zvýšil na 2 : 0. O 5 min. později mohlo být ještě veseleji, když po levé straně s míčem proniká T. Vimr jehož centr na zadní tyči nachází P. Bakose, ale tomu nevychází krok. Míče se zmocňuje J. Melichar, který jej předkládá Dimimu a ten zakončuje vedle branky. O 3 min. později přichází téměř identická situace v podání Vimra a Bakose, kdy druhý jmenovaný míč stopne u nohy a přihrává Dimimu, ale ten už dnes zřejmě svůj střelecký prach vystřílel a míč opět kýženou brankou nekončí. V 59. min. dochází k napadení M. Demetera jedním z protihráčů, za což je udělena ŽK. Tak jak stoupá nervozita hráčů hostí, tak i stoupá počet jim udělených karet.

V 64. minutě vyváží Vimr středem pole míč, přihrává Švarcovi, ten Taušovi, který z jedné za obranu posílá Meliho. Meli proniká zprava až do vápna, kde si míč zasekává, ten mu s dávkou štěstí zůstává po obehrání protihráče u nohy a aby toho nebylo dost, tak s tečí obránce obstřeluje brankáře k delší tyči 3 : 0.

V 66. min. rychlý kontr od naší branky v podání T. Vimra končí v brejku u nohy Dimiho, který postupuje sám na brankáře. Pokus o dudy však končí záchytem a následným odkopem do bezpečí.V 67. min. M. Demetera v poli střídá David Krampera. V 71. min. inkasuje ŽK P. Bakos. V 74. min. přichází akce po pravé straně po ose Vimr- Bakos- Vimr, jež končí střelou do břevna. Následná dorážka hlavou v podání M. Gila končí na tyči a od ní putuje k té druhé, kde důraz skluzem osvědčí střídající D. Krampera 4 :0. V 75. min. střídá Z. Veselý P. Bakose.

Čisté konto Kopeckému kazí individuální chyba J. Nováka, který se situaci v našem pravé rohu snaží vyřešit fotbalově, přichází o míč, následuje přihrávka před branku a nekompromisní zakončení hostí 4 : 1. Odpověď přichází v 81. min.,kdy míč putuje od Švarce na Melichara a Havliše do pravé strany. Míra pak přihrávkou na střed nachází nabíhajícího Z. Veselého a ten zkušeně zvyšuje na 5 : 1. V 84. min. ještě na velkém vápně místo střely zbytečně Vimr hledá Tauše, ale to už je konec.

Úvod sezóny nám vyšel a to je dobře. Následujících 14 dní nám dá skutečnou odpověď o naší výkonnosti. Nejdříve zajíždíme na hřiště třetí Mšeci a následně hostíme vedoucí tým Hřebče. Tak či onak, hrát se dá s každým a když z toho kápne nějaký ten bodík, budeme rádi. Dnes zapějme s Helenou Vondráčkovou song PÁTÁ, protože bůr se nedává každý den.

Hráčem tohoto kola se stává Dominik Tauš.