ŽK : 22.Tomáš Vimr, 24. Jakub Novák, 57. Jiří Melichar

Kéž by podobných víkendů v našem podání bylo více. Včera mě hráči svým výkonem opravdu velmi potěšili. Musím řiznat, že jsem v body moc nevěřil. K tomu jsem měl hned tři důvody.

1. Mužstvo uplynulý týden téměř netrénovalo díky odpoledním směnám.

2.Hráčská kvalita na straně Mšeci.

3.Absence klíčové opory zadních řad Lukáše Gila.

S trenérem Mírou Sojkou bychom byli rádi, kdybychom si odvezli alespoň bod. Skutečnost, že máme všechny tři, je výborná zpráva a pro mnohé skutečně nečekaná. Včerejšího dne shořelo asi hodně tipérů na výsledek tohoto duelu. Musíme však konstatovat, že toto poněkud překvapivě vysoké vítězství bylo zcela zasloužené. Chtěl bych říci, že domácí hráli špatně, ale to by nebyla zcela pravda. Pravdou je, že naše mužstvo zahrálo včera opravdu velmi dobře a soupeři téměř nic nedovolilo. Odveta za podzimní domácí prohru v poměru 1 : 4 se nám tak podařila dokonale.

Pojďme však na samý začátek tohoto zápasu. Domácí začínají úvodním tlakem, z něhož vyústí tři po sobě jdoucí rohové kopy, které však nepřinášejí žádný gólový užitek. V 6. min. je před vápnem faulován M. Demeter a T. Vimr zahrává tr. kop. Pěkná přízemní střela však končí vedle pravé tyče domácí svatyně. O dvě minuty později dává o sobě opět vědět M. Demeter a po jeho centru z levé strany na malé vápno domácí odvracejí hlavou na rohový kop. Ten rozehraje nakrátko D. Tauš s P. Bakosem. Následný přetažený centr končí na zadní tyči u M. Havliše, který z voleje neskutečnou pumelenicí posílá pozdrav Sv. Petru do nebe. O další dvě minuty později přichází nákop J. Švarce za obranu. Vimr se Samkem zakombinují a první jmenovaný nachází ve vápně přihrávkou M. Demetera, který je však tělem od míče odhozen. V 11. min. nachází D. Tauš přihrávkou za obranu L. Samka, který potáhne míč až na roh malého vápna, ale místo střely levou nohou otálí a následná střela je zblokována na rohový kop. Následný rohový kop posílá D. Tauš na malé vápno, kde domácí odvrací hlavou nad branku opět na rohový kop. V 16. min. zahrávají domácí na levé straně dlouhé autové vhazování do vápna, kde je míč hlavou prodloužen na druhou stranu a následný pokus o centr nečekaně končí na břevnu naší branky. V 19. min. manévruje před velkým vápnem P. Bakos, ale místo střely volí přihrávku na L. Samka, který se nachází v ofsajdu. Ve 20. min. zahráváme opět D. Taušem roh. kop a následná hlavička J. Švarce končí vedle tyče. O minutu později zahrává po faulu na svou osobu tr. kop T. Vimr, nachází hlavu M. Demetera, ale opět nám schází několik centimetrů. Během 22. a 24. minuty obdrží T. Vimr a posléze i J. Novák žlutou kartu za faul.

V 32. minutě přichází nejhezčí akce zápasu. Tr. kop na středu hřiště rozehraje rychle D. Tauš na M. Gila, ten na J. Nováka. Novák na M.Demetera, který mu ji ve vápně vrací skrze bránící protihráče a Jakub nachází po zemi nabíhajícího P. Bakose, jež uklízí téměř do prázdné branky. Tato branková situace byla velmi pohledná a jistě by mohla kandidovat na akci měsíce. Rychlá a přesná kombinace dokonale rozebrala domácí obranu a na konci byla lahůdka v podobě naší vedoucí branky 1 : 0. V 31. minutě přichází naražení T. Vimra s M. Demeterem a situace končí samostatným brejkem na brankáře. Po vniknutí do velkého čtverce je však náš hráč faulován. Hlavní arbitr však nečekaně vytahuje pouze ŽK, aby vzápětí ukázal viníkovi kartu červenou. Z jakého důvodu nebyla udělena ČK hned po zákroku, vzhledem k výkladu pravidel - netušíme. Očekával bych taktéž pok. kop ale rozhodčí míč vytahuje z velkého vápna ven a zahráváme pouze tr. kop. Ten posílá T. Vimr vysoko nad branku. V 35. min. přichází satisfakce v podobě pojišťovací branky na 2 : 0.M. Demeter vybojoval před vápnem balón a předložil jej do šestnáctky J. Melicharovi, který obstřeluje vybíhajícího golmana. Míč putuje na malé vápno k nohám M. Gila, který je však rukama jedním z obránců doslova zahozen, to však nic nemění na dráze míče, který doputuje až k nohám na zadní tyči číhajícího L. Samka, který střelou pod břevno zvyšuje na 2 : 0. V 41. min. podstupuje P. Bakos ve vápně souboj hned se dvěma hráči vč. brankáře a přesile podléhá, na čež musí být na hřišti ošetřován. Tímto momentem poločasové dění končí a mužstva odchází do kabin. S dosavadním průběhem musíme být spokojeni. Výčet našich aktivit je v porovnání s domácími mnohem vyšší a je jen škoda, že jsme nedokázali přetavit další šance minimálně ještě o jednu branku. Vedení 2 : 0 však dává našemu mužstvu velkou naději do zbývajících 45 minut.

Rozhodujícím momentem v zápase byla třetí branka, která přichází nedlouho po zahájení II.poločasu. V 48. min. je na levé straně faulován T. Vimr a sám se ujímá zahrávání tr. kopu. Centr do šestnáctky tečuje hlavou před brankářem P. Bakos, brankář stačí pouze vyrazit, ale opět k Petrovi, který hlavou téměř z nulového úhlu posílá míč zpět do sítě 3 : 0. O minutu později má týž hráč po svém brejku, v němž je faulován možnost skórovat z tr.kopu, ale posílá jej vysoko nad branku. V 57. min. obdrží po faulu ŽK J. Melichar. V 71. minutě přichází další nádherný moment, jemuž schází pouze jediné a to brankové zakončení. J. Švarc nachází dlouhým křižným pasem z vlastní poloviny M. Gila, který se z voleje opře do míče a ten končí necelý metr od protilehlé tyče v zámezí. To by byla věru paráda. Téhle momentce musíme jen zatleskat. O minutu později už tleskat bohužel nemůžeme, i když tato akce by si to jistě zasloužila. T. Vimr přenáší míč na pravou stranu na P. Bakose a ten předkládá M. Demeterovi míč před branku jak na zlatém podnosu. Jasná branková situace však gólovkou nekončí, neboť Michal neskutečně vykroutí nohu tak, že míč končí vedle branky. Neskutečným okamžikům tohoto hráče však ještě nebyl zdaleka konec. V 75. min.zahrává po faulu na M. Gila tr. kop T. Vim, jehož centr do vápna nachází P. Bakose a ten hlavičkuje těsně vedle tyče. V 78. min. přichází další z okamžiků bořiče mýtů M. Demetera. Po levé straně uteče M. Gil a křižným centrem na střed velkého vápna nachází hned dva naše hráče T. Vimra s M. Demeterem. U míče je nakonec dříve současně s brankářem domácích M. Demeter, jehož odkop brankáře trefuje do obličejové části a od ní se dokutálí za brankovou čáru 4 : 0. Michal ani neví, jak branky dosáhl, což si uvědomí, až když se mu spustí krev z nosu po zásahu míčem. Za trochu té bolesti to jistě stálo viď Dimi ?:-)

Pověstného bůra docílilo naše mužstvo v 89. min. z kopačky M. Gila. J. Melichar přihrává zprava na střed T. Vimrovi a ten krásně prostrčí do vápna Martinovi, který plackou podél brankáře uzavírá účet dnešního utkání na 5 : 0.

Co říci závěrem ?

Pro mě osobně velké překvapení, ohromná radost nad dosaženým výsledkem i herní kvalitou. Dnes bych nerad někoho vyzdvihával, musím pochválit všechny borce. Nikdo vyloženě herně nepropadl. Týmový duch v podobě bojovnosti měl navrch a za to jsme byli odměněni. Pozorná obrana si nedělala zbytečné problémy a míče včas odehrávala do bezpečí nebo je dokázala dobře vykombinovat do bezpečí. V záloze dřely dva turbo motory Vimr s Bakosem, jimž sekundovali Meli s Marťasem. V útoku měl svůj výjimečný den Michal Demeter, jež až na jedno neštastné zakončení hrál opravdu prim a po zásluze je dnes vyhlášen hráčem kola. Hrdiny jsou však všichni dnešní borci. Kéž by nám forma vydržela a dokázali jsme v nadcházejícím domácím utkání potrápit i vedoucí celek tabulky SK Hřebeč.