BRANKY : Tomáš Vimr – 2, Michal Demeter, Jakub Švarc,Petr Bakos,

Lukáš Gil, vlastní

STŘÍDAL : Petr Němec, Lukáš Samek, Martin Gil, Jiří Melichar

ŽK: Lukáš Košťák

OUTSIDER DOSTAL ZA VYUČENOU UŽ V I. POL.

Vítězstvím nad aktuálně posledním týmem tabulky splnili naši fotbalisté svou povinnost. Bohužel musím říci, že pouze povinnost. Zatímco v I. poločase jsme dokázali svého soupeře rozcupovat a vedení mohlo být ještě vyšší, tak na II. poločas se v našem podání již dívat nešlo. Stejně jako já, tak i přihlížející diváci byli po I. poločase v očekávání první čepované desítky v krajské soutěži, ale toto přání nebylo vyslyšeno a to především díky výkonu hráčů v druhé polovině utkání. Vraťme se však na samý začátek.

Utkání začínáme aktivně a do vedení jdeme již ve 3. minutě. Za středu pole Tauš nahrává do pravé strany M. Špetovi a ten krásným centrem do vápna přesně nachází hlavu nejmenšího muže na place - Tomáše Vimra a je to 1 : 0. Fantastický začátek. Vzápětí přicházejí další brankové šance. Švarc vysouvá Bakyho, ten proniká do vápna, kde přichází klička, ale střela při zakončení je zblokována na rohový kop. V 10. min. se míč posouvá po ose Novák – Gil – Bakos. Posledně jmenovaný však namísto zakončení volí ve vápně zbytečně přihrávku před branku a je po šanci. V 11. min. přichází kombinace ve vápně, na jejíž konci je Vimr, ale trefuje pouze brankáře. Ve 14. min. Vimr nachází za obranou Nováka, ale ten sám proti brankáři ani netrefuje branku. V 17. min. obdrží za zbytečné řeči ŽK L. Košťák. Po šancích na zvýšení vedení přichází krutý trest. Chybná rozehrávka Špety je soupeřem zachycena, přichází rychlý míč po zemi na střed vápna a zakončení útočícího hráče, při němž fantasticky zasahuje M. Koukolíček, ale spoluhráči jej při dorážce nechávají na holičkách a je vyrovnáno 1 : 1.

Soupeř se však z vyrovnání netěší dlouho a naši už za 2 min. výsledek opět otáčí ve svůj prospěch. Z pravé strany proniká Vimr a předkládá před branku Švarcovi, který plackou uklízí míč do sítě 2 : 1. O další 2 min. později Švarc posílá míč do levé strany na Vimra, ten přenechává Bakymu a ten ideálně připravuje na malém vápně pozici pro M. Demetera 3 : 1. V 26. min. D. Tauš nádherně nachází za obranou P. Bakose a ten si v sólu poradí i s brankářem a zasouvá do prázdné branky 4 : 1. V 34. min. připraví Baky palebnou pozici pro Švarce, ale ten pálí pouze do brankáře. V 35. min. centruje Vimr do vápna, kde hosté odvrací na velké vápno a odsud se pěkně k levé tyči po zemi trefuje L. Gil - 5 : 1. V 37. min. zahráváme Taušem roh. kop. Přetažený míč končí na hlavě  Bakose, který jej vrací před branku a zde Švarc rovněž hlavou přestřeluje branku. Ve 40. min. střídáme L. Košťáka pro svalové zranění a nahrazuje je P. Němec. V 42. min. nachází krásným míčem za obranu Švarc Tauše, který vyvíjí tlak na obránce a ten zřejmě zásahem kolene lobuje svého brankáře 6 : 1. Super poločasový výsledek, který mohl být vzhledem k počtu našich šancí ještě výrazněji vyšší. Mnozí doufají, že se nám podaří pověstnou desítku ve II. poločase dovršit, ale to se šeredně mýlí. Do II. poločasu vybíhá úplně jiné mužstvo, které je doslova k nepoznání. Druhý poločas nemá cenu ani zmiňovat neboť to byla hotová holomajzna a těžko uvěřit, že se dá hrát ještě hůře. Chyba za chybou, násobena další chybou. Hned v úvodu přichází první, po níž mohou hosté skórovat a následují další a další. Nad výkonem mužstva jsem v tu chvíli rezignoval a kdybych mohl, mužstvo poslat do kabin už v 60. min., tak bych to udělal. V podstatě není o čem psát. Kdyby hosté nebyli tak zbrklí při svých šancích, dost možná jsme se mohli dočkat divokého výsledku. Z bídy II. poločasu vybočuje snad sedmá branka v síti hostů. Na levé straně se od svého obránce odpoutal střídající M. Gil, který předložil míč na vápno T. Vimrovi. Jedna, druhá a nakonec i třetí klička brankáři a když už se zdá, že míč opustí u brankové čáry, tak jej Tomáš s pomocí tyče posílá do sítě 7 : 1.  No a tím fotbal defakto v našem podání skončil. Stejně jako já, byli z výkonu našeho mužstva rozladěni fanoušci. Hlavně ať mi nikdo netvrdí, že se historie neptá. S tím mohu souhlasit sotva z poloviny. Může to tak být, ale musí to být po nějakém výkonu. Jak mohlo mužstvo jít ve II. pol. tak rapidně se svou herní výkonností dolů, to opravdu nechápu. No snad bude příště lépe, ale to budeme muset opravdu zabrat. Mužem kola je dnes pro mě T. Vimr, který dal 2 branky a především se celý zápas snažil hrát a bojovat.