2   :     3   na pok. kopy, (2:2) poločas

Sestava:                             Tomáš Kopecký

Martin Gil, Michal Demeter

Střídal : Lukáš Samek, Miroslav Havliš

BRANKY : Tomáš Vimr, Michal Demeter

ROZPAKY NEBO SPOKOJENOST ?

V tomto případě se nabízí „obě“ možnosti. Naše mužstvo mohlo získat stejně tak 3 body jako nebrat nic. Na půdě nováčka se odehrálo velmi vyrovnané utkání se štastným koncem pro nás, kdy bereme za vítězství na pokutové kopy 2 body. K zápasu jsme se vypravili již v 08:30 hodin, výkop byl stanoven na 10:15 hodin. Pokud si někdo myslel, že v dopoledních hodinách bude počasí ještě trochu milostivé, tak se šeredně mýlil. Na krásném městském stadionu v Rakovníku připomínající stejně jako hřiště v Kročehlavech obrovské letiště, nebylo ani centimetru stínu a slunce neúprosně pražilo. Pro hráče to byl opravdový očistec a ti si museli sáhnout až na dno svých sil.

Vždycky si říkám, že když už jedeme takovou dálku, že bychom mohli něco přivézt. Kluci si přivezli 2 body, já úžeh, ale za tu bolest hlavy to jistě stálo. Začátek zápasu byl vyrovnaný stejně jako jeho další průběh. Naši zahrozili po pravém křídle M. Gilem a následným zakončením M. Demetera. Domácí pak několika průniky po levé straně s jedním střeleckým zakončením ve vápně, který byl tělem zblokován T. Vimrem. V 8. min. přišel opět pas do křídla na M. Gila a ten vybojoval rohový kop. Centrovaný míč T. Vimra domácí odvrací opět na kopačky tohoto hráče, který si míč posouvá více na střed branky, odkud střílí přízemní střelu, jež je ještě částečně blokována, ale končí v síti u protější tyče. Vedeme 1 : 0 a můžeme být spokojeni neboť první střelecká příležitost končí vstřelením branky. O několik minut se do dobré příležitosti dostává opět Vimr, ale střelou slabší nohou domácího brankáře neohrozí. Domácí dobře naše hráče napadají, ale jejich akce většinou končí před naším velkým vápnem a nevedou k výraznějšímu ohrožení naší branky.

Ve 30. minutě přichází smolný moment pro Petra Bakose, pod nímž se při střele trhá pažit a povolí mu vazy stojné nohy. Zranění je natolik vážné, že musíme střídat a do pole naskakuje L. Samek. O tři minuty později mají domácí, po celkem nenápadné akci šanci ke skórování, když po přihrávce z levé strany přichází krkolomné zakončení a míč se otře o břevno Kopeckého branky. Ve 38. minutě však již domácí srovnávají skóre. Po chybě našich hráčů ve středu pole (chybná rozehrávka) přichází rychlý kontr s průnikovou přihrávkou a přesným zakončením 1 : 1.

Závěr I. poločasu byl zřejmě nejzajímavější pasáží celého utkání neboť do jeho konce se skóre změnilo ještě dvakrát. Ve 43. min. jdeme opět do vedení, kdy po centru Vimra z pravé strany na balón nejvýše naskakuje M. Demeter a hlavou skóruje. V samotném konci se však nevyvarujeme opět zbytečné chybě a domácí úderem 45. minuty srovnávají na konečných 2 : 2. Této situaci předchází nedorozumění L. Gila s T. Kopeckým při zahrání malé domů a k tomu se následně u lajny přidá chybné zpracování J. Melichara, po němž přichází křižný centr na branku a hlavičkové zakončení na 2 : 2. Obrovská škoda, kdy výčitky jsou jistě na místě. V tomto případě stačil jediný odkop a ke vstřelení branky by nedošlo.

Druhý poločas byl již pouze o tom, komu se podaří vstřelit vítěznou branku. V úmorném vedru ubývalo sil na obou stranách. Domácí začínají tlakem a sevřou nás na několik minut před naším vápnem. Teprve od 50. minuty se z tohoto tlaku vymaňujeme, vyrovnáváme hru a jsme schopni přejít přes půlící čáru. Šancí na obou stranách je však jako šafránu. Nejblíže ke skórování je T. Vimr, jehož nádherná střela levačkou z hranice velkého vápna končí na břevně. Domácí mají šanci při jednom z tr. kopů, ale exekutor posílá míč vedle. Se závěrečným hvizdem hl. rozhodčího (všichni arbitři odřídili utkání velmi dobře) přichází pro všechny účastníky dnešního zápasu velká úleva, že už to mají konečně za sebou.

Nejdříve však musíme premiérově odkopat pokutové kopy. Za celé dva roky co hrajeme I.B třídu neskončila naše utkání remízovým stavem. Dnes je to pro nás tedy premiéra. První z našich střelců J. Švarc však neuspěje a domácí golman jej vychytá. Pok. kopy pak pokračují až do 3 série, kdy poprvé zaváhají i domácí. Mezitím své pokusy proměnili M. Gil a M. Demeter. Ve 3 sérii chytá pokus domácích T. Kopecký a dává našim naději. Ve 4 sérii proměňuje L. Gil a domácí borec posílá míč do břevna. Rozhodující pokutový kop pak proměňuje P. Němec. Připisujeme si tak bonusový bod v novém ročníku Fitpartner Gastro I.B třídy. Zároveň však musíme počítat ztráty v podobě zranění P. Bakose, kdy vyšetření odhalilo natažení vazů a nutnost chůze o berlích. Jak dlouho bude jeden z našich lídrů v nemocenském stavu, těžko odhadovat.

Klukům dnes děkuji za výkon, jež je stál mnoho sil a zcela jistě i hodně sebezapření.