Petr Němec, Pavel Havrda

Střídal : Petr Bakos, Jiří Melichar a Michal Demeter

BRANKY : Pavel Havrda, Martin Špeta a Jakub Novák

TRUBÍN ZATROUBIL K VELKÉMU OBRATU, ANEB REPARÁT SE NEKONAL

A při tom to vypadalo na pohodové utkání a úspěšné složení reparátu z Velké Dobré.

Brzké vedení po brankách Havrdy a Špety mělo našim dát patřičnou pohodu do zbylých minut. Místo toho přišlo totální podcenění stavu a hosté během 2 minut srovnali skóre a vzápětí se ujali i vedení, které jim do poločasu vzal gól Nováka. Vše ale pěkně po pořádku.

Již v 1. min. pěkně vysouvá Vimr do levého křídla Košťáka, který střílí a brankář s námahou jeho střelu vyráží k Němcovi a rovněž tomuto jeho pokus vyráží na 1 rohový kop utkání. Rohový kop přistává na hlavě Švarce, ale brankář je opět připraven. V 6. minutě to již přichází. Z levé strany krásně zacentruje na střed vápna Košťák na Nováka. Vybíhající brankář míč stejně jako Novák míjí, ale ten se dostává k Havrdovi, který z hranice velkého vápna uklízí míč k pravé tyči 1 : 0. O minutu později dlouhým nákopem nachází před vápnem Špeta hlavu Vimra, který prodlužuje na Havrdu, ale píská se ofsajd. Tento okamžik nás nemusí mrzet, neboť v téže minutě po střele Martina Špety vedeme 2 : 0. Na hosty by v té chvíli asi nikdo nevsadil ani pověstný pětník. Nejen, že obdrželi rychle dvě branky, ale to té doby se ukázali jako zcela neškodné mužstvo, jehož postavení v tabulce zcela odpovídá realitě. Martin je i nadále při chuti a v 10. min. zkouší své štěstí za hranicí velkého vápna, ale jeho projektil končí vysoko nad kasou.

Ve 14. min. však přichází blesk z čistého nebe v podobě snížení hostů. Vcelku nenápadná akce ze středu pole, kdy zaváhá Havliš, končí míč na kopačce hráče na pravém křídle, který uniká obráncům a zblízka prostřeluje Kopeckého 2 : 1. O minutu později je již stav srovnán. Švarc nepřesně ve středu pole rozehraje na kopačky hostů, kteří přenášejí hru opět do pravého křídla a opět to končí brankou. Nedůrazné bránění pronikajícího hráče má za následek přihrávku do prostoru pokutového kopu a střela dalšího neobsazeného hráče pod břevno přináší srovnání stavu 2 : 2. Po skvělém začátku poněkud studená sprcha. A mohlo být ještě hůře. O 2 min. později nezachytáváme včas autové vhazování na levé straně, hostující hráč si navádí míč na střed vápna, odkud pálí, přičemž střela je zblokována k dalšímu volnému hráči který míč uklízí do branky. Štěstím pro nás je, že byl v té době v ofsajdové pozici. Varování naši však zřejmě neberou vážně. Po vyrovnávací brance se poměr sil vyrovnává a hosté neuvěřitelně ožívají. Zřejmě na ně zapůsobila léčba šokem a definitivně se probouzí. Naši naopak upadají do herního zmaru. Náš zmar umocní ještě vyloučení J. Švarce ve 22. min., kdy míč zbytečně ztrácí Novák. Rychlá přihrávka přináší brejk do volného prostoru, kde není nikdo z našich a samostatný únik hasí odpískaným faulem před vápnem právě Švarc. Červená karta a hosté mají k dispozici volný přímý kop z hranice šestnáctky. Střelu doprostřed branky Kopecký s námahou vyráží před sebe a Špeta jej uklízí do bezpečí.

V 26. min. přichází další pohroma. Statická obrana a netaktické postavení stoperů znamená další brejk, na jehož konci je klička Kopeckému a zasunutí míče do prázdné klece. Naši v té době produkují fotbal hrůzy, kdy buď nachází pouze obsazené hráče, nebo kopačky hostí. Ti umně a jednoduše kombinují, což našim přináší nemalé problémy. Ve 33. min. se hosté opět vydávají, po kolikáté už po pravém křídle na zteč naší branky. Přichází přihrávka do vápna a střela, jíž Kopecký vytahuje na tyč.

Ve 37. min. přichází pro naše barvy naděje. Vimr perfektně vysunuje na pravé straně Nováka, který si míč přehazuje na levačku a ke vzdálenější tyči nedává brankáři šanci 3 : 3. Částečně tak napravuje svůj propadák při třetím obdrženém gólu. Vzápětí mohlo být ještě veseleji a to když byl před vápnem faulován Vimr. Trestný kop Němce však končí na levé tyči a k dorážce máme daleko. Týž hráč ve 40. min. z pravé strany nachází na malém vápně před golmanem Havrdu, který však tentokrát nepotvrdí roli střelce, kdy jeho nedůraznou hlavičku brankář chytá. Pavel si může vše vynahradit ve 42. min., kdy jej ve vápně nachází přihrávka Košťáka, ale jeho váhání ho o šanci připravuje. V 45. min. zahrozí rychlým kontrem hosté, na jehož konci je zblokování míče na rohový kop L. Gilem. Centr od rohového praporku nepochopitelně prochází snad 1,5 m od brankové čáry až na prostředek branky, kde jej neuvěřitelně hlavičkuje nad břevno jeden z hostujících borců.

Do druhé poloviny utkání hodláme hru oživit a tak na hřiště přichází ještě ne zcela zdravý P. Bakos s J. Melicharem.

Druhou půli zahajujeme aktivně, když Vimr vysune po pravém křídle Nováka, který přihrávkou do vápna nachází Němce a ten z jedničky střílí, avšak střelu brankář chytá. V 47. min. fauluje u čáry Melichar, vzápětí nezachytí včas náběh a na poslední chvíli hasí rohovým kopem. Ve 49. min. přichází pokus o vysunutí Vimra Košťákem, ale míč končí v náručí brankáře. V 53. min. prohrává po autovém vhazování hlavičkový souboj M. Gil, dvě rychlé narážečky a hostující hráč se sám ocitá sám na velkém vápně. Jeho pokus však končí těsně vedle levé tyče. V 59. min. však přichází definitivní obrat v utkání. Na svědomí jej má nádherná branka hostů z kruhu, která končí pod břevnem vysunutého Kopeckého 3 : 4. V 70. min. se pokouší o vysunutí Melichara Vimr, avšak tomu při zpracování končí míč na ruce. O čtyři minuty později nezachytává naše obrana dlouhý nákop, jež si zpracuje hostující borec a který začne podélně manévrovat s míčem před naším vápnem, přičemž je faulován a hosté tak dostávají k dispozici velmi dobrou příležitost k zahrání přímého tr. kopu. Střelu zblokuje zeď, od níž se dostává zpět ke střelci a ten prostřeluje vše až k dalšímu svému protihráči, jež tečí rozvlní naší síť. Branka však není uznána pro jasný ofsajd.

Trápíme se, trápíme. Nejsme sto si kloudně nahrát a míče doslova odevzdáváme. Hosté hrají až primitivně jednoduše, ale ovoce to nese stejně jako v 86. min., kdy stačí ve středu pole dvě rychlé narážečky a tentokrát se střelec již nemýlí 3 : 5, dokonáno jest. V 90. min. si na vlastní půlce míč bere M. Špeta a jeho výlet končí až faulem ve vápně, po němž je nařízen pokutový kop. K tomu se postaví Němec, ale svou ranou, kterou mu brankář kryje, jen podtrhne dnešní herní trápení celého týmu.

Chlapci, chlapci takhle se o body nehraje. Naprosto jsme po snadném vedení vyklidili pole a to zejména střed. Obrana byla velmi chaotická a po vyloučení Švarce se už jen hledala. Naše hra je založená na přílišném a zdlouhavém kombinování. Hosté, které lze označit bez nadsázky za nejslabší tým, s kterým jsme se dosud utkali, tak překvapivě, ale zaslouženě získali 3body. Dostatečně jsme nevyužívali křídelních prostor, v nichž operovali nejtěžší a nejstarší váhy soupeře. Na nás dnes stačila pouze chytrost- bohužel. Další naší nemocí je němota a obrna, která je snad nakažlivá.

Bez pohybu a nabízení se neporazíme ani Třebichovice!!!

Dnes se bohužel s formou nepotkaly ani tradiční ikony – opět bohužel. Střídání nemělo patřičný efekt. Bakos se k míči dostal pouze sporadicky, neboť nedostával patřičné nahrávky. Melichar hrál, jak jsme zvyklí, většinou fauloval, rychlostně nestíhal a měl velké problémy se zpracováním balónu. Demetera hodnotit nebudeme kvůli jeho krátkému pobytu na hřišti.

Dá se tento výkon hodnotit jako krize? Pokud v něm budeme pokračovat, pak zcela jistě ano a to nás čeká dlouho očekávané derby. Dnes jsme mohli vplout do klidnějších vod, místo toho jsme dovolili, aby se nám spodek tabulky nebezpečně přiblížil, a to může být ještě hůře. Bůh nás opatruj v příštím utkání.