SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partner SK Zlonice

 

                 SK ZLONICE  :  SOKOL MŠEC      ( 2 : 2 )  

                               2         :         2    

                                         Tomáš Kopecký

Jakub Novák ,                  Jakub Švarc ,                       Lukáš Košťák

                                       Libor Pechoč

                  Lukáš Gil , Petr Bakos , Pavel Havrda,   Karel Nagy

                              Martin Gil , Lukáš Samek

Střídal : Tomáš Kubík , Miroslav Havliš

Branky : Lukáš Gil , Pavel Havrda

DVĚ DAROVANÉ BRANKY ZNAMENALY DALŠÍ ZTRÁTU

Teprve ve třetím utkání doma jsme přivítali dalšího z nováčků I.B třídy a to Sokol Mšec . Před sezónou tento oddíl uzavřel fůzi s divizním Novým Strašecím a stal se jeho farmou. Podobná spolupráce má své klady, zejména možnost posílení mužstva kvalitními fotbalisty hrající vyšší soutěž. Podobnou výhodu naše mužstvo nemá. Poprvé nastupujeme bez opor Tomáše Vimra a Petra Němce, jež si už vydělávají na svůj chlebíček ve Velké Británii, konkrétně v Irsku. Stále bez zraněného Michala Demetera, Dominika Tauše a Davida Krampery. Pro každého z trenérů je těžké podobné hráče nahradit, ale takový už je život a nezbývá, nežli se s tímto stavem popasovat. Popasovat se s tím musejí zejména naši hráči a více než kdy jindy vsadit na bojovnost a týmový duch. Mšec zachytila, stejně jako Nižbor, začátek sezóny velmi dobře a pravidelně sbírá body. Cílem našeho mužstva pro tento zápas bylo bodovat a pokud možno bodovat za tři body. Jiný úkol si ani v domácím prostředí dávat nemůžeme. Každý zápas je v situaci, v níž se momentálně nacházíme, pro nás životně důležitý a zvlášť na domácím hřišti musíme body získávat. Jak shora patrno, došlo k logickým změnám na některých postech v sestavě.

Do sestavy se po zranění vrátili Jakub Švarc s Jakubem Novákem, kteří zaujali svá obvyklá místa. Již ve 3 minutě nám zatrnulo po tr. kopu hostujícího kapitána Neužila, jehož střela těsně končí vedle pravé tyče Kopeckého branky. V 19 min. zahráváme K. Nagym rohový roh, který končí na hlavě L. Gila a ten po předlouhé době skóruje 1 : 0. O minutu později zahráváme z dobrých 25 m tr. kop po faulu na P. Bakose. K exekuci se staví Jakub Švarc a jeho projektil končí jen těsně nad břevnem hostující branky. Tentýž hráč ve 27 minutě vysílá další dalekonosný pokus pod břevno, ale hostující brankář chytá. V 29 min. se opět připomene pěknou střelou za hranicí velkého vápna hostující Neužil, ale i Kopecký je pozorný. O minutu později je však již zle. Po zbytečném faulu K. Nagyho zahrávají hosté ze strany od kabin tr. kop. Míč ,který končí v šestnáctce však není nikdo z naší obrany schopen odklidit do bezpečí, ten se nakonec dostává na velké vápno, kde jej do branky posílá jeden z hostujících hráčů. K naší smůle míč ještě před Kopeckým skočí a končí v síti 1 : 1. Hodně laciná branka – stačilo míč jen odkopnout do bezpečí. Do vedení nás dostává o 6 minut později branka P. Havrdy. Po pravém křídle proniká do vápna J. Novák, který předkládá po zemi míč do prostoru pokutového kopu. O zakončení se nejprve pokouší M. Gil, ale střela je zblokována, následuje pokus L. Gila se shodným výsledkem. Až na třetí pokus uspěje P. Havrda a to stejným způsobem, ale míč je tentokrát štastně lobován přes brankáře a končí v síti 2 : 1. Těsně před koncem I. poločasu se po pěkném nákopu J. Švarce a zaváhání hostující obrany ocitá v šanci L. Gil, míč mu však končí na zátylku a od něho směřuje těsně vedle branky vyběhnuvšího brankáře. Samotný závěr I. poločasu naše mužstvo opět hrubě nezvládlo. Po pravé straně se přes L. Košťáka probíjí hostující útočník, vniká do vápna, kde se následně po několika pokusech o odehrání míče ven z vápna toto daří pouze opět jen na jeho hranici, kde přichází přesné zakončení a srovnání skóre 2 : 2. Nechat si dát branku v poslední minutě poločasu to je skutečně hřích, ale především taktická nevyspělost.

O tom, jak rychle hráči zapomínají na svá předsevzetí a pokyny trenéra v poločasové přestávce se mohli všichni přítomní přesvědčit v úvodních minutách II. poločasu. Na skutečnost, že na soupeře vlétneme a budeme aktivní, jsme museli zapomenout. Byl to naopak soupeř, který měl v rozpětí 46 – 48 minuty tři velké příležitosti ke skórování. V jednom případě dokonce hlavičkoval míč z brankové čáry J. Novák. Teprve poté se naše mužstvo probudilo z letargie a počalo trochu hrát. Po akci na levé straně putuje míč od K. Nagyho k L.Samkovi, který jej předkládá před vápno M. Gilovi, ale jeho střela končí vysoko nad brankou. V 63. minutě nás do úzkých přivádí malá domů J. Nováka, který místo odehrání míče do autu posílá na Kopeckého těžký míč. Kopeckého snaha zabránit zahrávání roh. kopu končí na jeho ruce a je odpískán nepřímý kop. Po jeho rozehrání přichází prudká přízemní střela, jíž Kopecký chytá. O minutu později jsme mohli nastartovat obrat. L. Košťák skvělým vysunutím přes obranu vybízí k zakončení M. Gila a P. Bakose. K naší smůle se však oba hráči nedokáží domluvit a vzájemně si překáží. K zakončení se nakonec dostává M. Gil, ale jeho zakončení končí na těle brankáře. Pokračujeme v náporu. L. Gil vysouvá T. Kubíka, jež proniká ze strany až na hranici malého vápna, kde jej jeden z hostujících obránců na poslední chvíli odvrací na roh. kop. V 76 minutě přichází ze strany hostů průniková přihrávka středem obrany. Hostující hráč nejprve naznačí střelu, kdy Kopecký jde na zem a až teprve poté zakončuje, ale Kopecký fantasticky zakročuje a nadále drží naše naděje. Na druhé straně se do šance řítí z pravé strany M. Gil, ale jeho střela je zblokována na roh. kop. Z toho následně hlavičkuje P. Havrda, ale golman jeho hlavičku lapí na brankové čáře. Možnost skórovat má ještě J. Švarc a to opět po rohovém kopu, ale i jemu není štěstěna nakloněna, neboť jeho hlavičku odvrací u tyče rovněž hlavičkou obránce do autu. Zbytečně se tlačíme do útoku, čehož využívají hosté k několika brejkům. Jeden likviduje skvělým obranným zákrokem J. Švarc, druhý pak L. Pechoč. V třetím případě máme štěstí, když střela vyslaná ze středu hranice velkého vápna lízne levou tyč naší branky. Tečkou za utkáním je neproměněná hlavička L. Gila.

Co říci k samotnému utkání? Z hlediska nutnosti bodovat se jedná pro nás o ztrátu. První poločas snesl pro naše mužstvo přísnější měřítko. Druhý naopak nikoliv. Vlažný začátek, v němž jsme si koledovali o vstřelení branek a především individuální chyby některých hráčů. Jestliže jsme byli v I. poločase lepším týmem a soupeř šťastně skóroval, pak ve II. poločase to již byli hosté, kdo byl lepší. Na šance zřejmě spravedlivý výsledek, ale blíže k vítězství byli hosté. Stále nás sráží neproměněné příležitosti a inkasování laciných, né-li zbytečných branek. Přes bojovnost většiny našich hráčů se v našich řadách opět našly výjimky, a to mě skutečně mrzí. Je nutné mít na paměti, že jsem součástí týmu a že mě mužstvo potřebuje. Pokud nebudeme makat všichni, pak budeme těžko vyhrávat. Přesto to nebyl z naší strany špatný zápas. Hráči, kteří dlouho čekali na svou příležitost, přesvědčili, že mají zájem se o místo v sestavě poprat. M. Gil odehrál za poslední dobu jeden ze svých lepších zápasů, stejně jako L. Samek, jež se stále potýká se zbytečnou zbrklostí. Oba však makali . Po zranění si své odehrál i J. Novák, který se však již tradičně nevyvaroval několika chybám. Také Kuba Švarc byl pilířem a rozdal hodně míčů, včetně obranných zákroků. Vynikající formu si stále udržuje T. Kopecký, který opět své mužstvo podržel. Kvalitou se mu přiblížil L. Pechoč s P. Bakosem, kteří odvedli velké penzum práce. Nedařilo se tentokrát L. Košťákovi, který zřejmě nebyl ve své kůži , až příliš chyboval při rozehrávce a měl problémy i se svým protihráčem. L. Gil si po dlouhé době opět vyzkoušel, jaké je to hrát na postu krajního záložníka. Herně nezklamal, ale i on poznal, že tam je to hlavně o běhání a v závěru mu již docházely síly. P. Havrda mě i přes vstřelení branky zklamal, neboť jsem čekal především více bojovnosti. Namísto toho jsem byl svědkem častého rozpažování rukou, kritiky spoluhráčů a v neposlední řadě stejně jako u L. Košťáka negativních a nevhodných reakcí směrem k lavičce. Trochu soudnosti a sebekritiky by jistě neuškodilo. Tyto skutečnosti bych zde jistě neuváděl, pokud by jim nebylo svědkem více jak 150 svědků! Kapitolou samou je pak T. Kubík, který ani neví, v jakém čase se hraje, ve stanovenou dobu se nedostaví na sraz a tak se nemůže divit, že je posazen na lavičku.

V době, kdy se nám né zcela daří, v době, kdy jsme nuceni řešit problémy s nedostatkem hráčů a kdy se potřebujeme především stmelit, mi připadá zcela absurdní řešit ještě problémy uvnitř mužstva vyvolávané hráči samotnými. Snad bude v příštím utkání vše jinak.

                                                   Tomáš Smetana - trenér

Členské příspěvky

Členské příspěvky zaplatit do 15.května

 převodem na účet klubu: 267 635 021 /0300

(do předmětu uveďte vaše příjmení)

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

dospělí - hráči ( 1200Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


QR kod dospěli

 

 

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

Členství klubu ( 800Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


členství

 

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

logo skvely net

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780


 

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163