SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partner SK Zlonice

 

     SK ZLONICE     : FC TATRAN RAKOVNÍK „ B „  ( 0 :0  )  

                 0               :               1

                                 Tomáš Kopecký

Jakub Novák ,                 Jakub Švarc ,                       Lukáš Košťák

                                    Pavel Havrda

         Karel Nagy , Petr Bakos , Libor Pechoč, Lukáš Gil

                         Martin Gil , Michal Demeter

Střídal : Tomáš Kubík , Lukáš Samek,

V  HLAVNÍ   ROLI ROZHODČÍ   VOSOLSOBĚ

Po bodovém půstu z uplynulých kol nás tentokrát čekal boj o 6 bodů proti béčku FC Tatran Rakovník. Bylo nasnadě již naplno bodovat a vylepšit si domácí renomé. Body musejí zůstávat doma. Stále však přicházejí z našeho tábora Jobovi zprávy. V pátek se zranil další hráč a to D. Krampera, který si na futsalu způsobil výron kotníku. Jedná se o další nezodpovědný přístup, ke kterému nemám skutečně co říci. Se zdravotními problémy nastoupil L. Košťák, jež laboruje s nataženým břišním úponem.

K samotnému utkání se mi tentokrát nechce moc vyjadřovat. Kdo byl přítomen, ten viděl, co je všechno možné. Někteří škarohlídci mě budou za to doslova chytat za slovo, ale v této chvíli mi je to celkem jedno. Hlavní rozhodčí s příznačným příjmením Vosolsobě se představil v titulní roli škůdce fotbalu a svým rozhodováním hrubě ovlivnil celkový výsledek utkání. V tomto představení mu zdatně sekundovali oba asistenti otec a syn Glogarové, kteří když měli mávat, tak nemávali a opačně. Nebojím se věci nazývat pravými jmény a to bez ohledu na odezvy a možné následky, ale dlouho jsem nic podobného neviděl. Ptám se sám sebe, co jsme komu udělali a zda je poctivost špatná vlastnost? Zvěsti, které provází utkání, v nichž hraje tým Rakovníka, se mi bohužel potvrdily. Nechtěl jsem jim zpočátku věřit, byť o nich hovořily i jiné týmy, ale jak se říká, na každém šprochu je pravdy trochu. Ve 14 minutě postupuje sám na branku hostí P. Bakos stíhán dvěma obránci. Ve vápně je náš hráč zcela evidentně faulován, ale světe div se - pokutový kop se nepíská. Jasnou situaci potvrzují nejen samotní hráči Rakovníka, ale i 180 přítomných diváků. Jen jeden člověk byl opačného názoru, a to hlavní rozhodčí. Pokutový kop nenařídil, hráče hostí nevyloučil. Ve svých prapodivných rozhodnutích pokračoval i v dalším průběhu utkání. Ve II. poločase po jednom ze žlutých zákroků  hráče hostí, který měl jít pod sprchy, opět zavřel oči a raději mu za přítomnosti našich hráčů doporučil, aby se nechal vystřídat. Pokud tedy zákrok na žlutou kartu byl, nechápu, z jakého důvodu ji neudělil. Stejná situace po žlutém zákroku na pronikajícího Havrdu, kdy se vzápětí píská ofsajd. Fajn, tak ať hosté ofsajd zahrávají, ale předchozí faul opět nebyl oceněný. J.Švarc zahrává evidentně přes protihráče míč za naši brankovou čáru. Rozhodčí, který stojí ve vzdálenosti 20 m, není přesto schopen sám rozhodnout a odkazuje se na svého asistenta na protější straně. Ten situaci zřejmě vůbec nesledoval a nakonec k překvapení všech ukázal na rohový kop. Momentů, kdy byli naši hráči faulováni a kdy se míč vzápětí dostal bez signalizace výhody k dalšímu našemu hráči, byly necitlivě vzápětí vždy rozhodčím přerušeny. Shodné situace na druhé straně pokračovaly bez přerušení. Tolik jen malý výčet podivného rozhodování člověka, jež se pasoval do role nedotknutelného soudce.

Pokud nás rozhodčí chtějí mít tam, kde chtějí, tak ať. Nikdo z nich ale ať nepočítá s tím, že jim budeme přilepšovat do rodinného rozpočtu. Tady se fotbal dělá pro radost. I.B třída zase není až tak slavnou soutěží, aby stála za takové nepravosti. My jsme zde za posledních 5 let udělali hodně a teď nám to mají podobní lidé všechno shazovat? Vše, na čem jsme tady dělali, jsme dělali nejen pro fanoušky, hráče, ale i samotné rozhodčí a především také pro samotnou soutěž. Pokud tedy někdo nechce, aby tuto soutěž hrál tým, který má co nabídnout a disponuje nejen diváckým, ale hlavně kvalitním zázemím, pak to nedokáži pochopit. Zřejmě je lepší jezdit tam, kde tyto věci nejsou, ale je zde něco jiného – zajímavějšího.

V době kdy jsme nováčky, v době kdy se mužstvo pere samo se sebou, máme čelit ještě tomuto ponižování? Nezlobte se na mě, ale to opravdu né!

Rozhodčí měli jediné štěstí a to, že se zápas odehrál v 21 století a nikoli 15 století, neboť jinak jsme byli svědky opakující se Pražské defenestrace. Ještě že jsme kulturní lidé,i když mnozí z nás mají jiné morální zásady .

Dost ale bylo moralizování. V krátkosti ale opravdu jen v krátkosti se vrátím k utkání. Zásadní věci již byly řečeny. V I. poločase hosté 3 x nebezpečně střílejí za velkým vápnem těsně vedle Kopeckého branky. V jednom případě musí Kopecký nadvakrát zasahovat. Při neodmávaném ofsajdu končí opět střela těsně mimo. Naši kromě pokutového kopu na P. Bakose zahrozí v krátké chvíli z rohového kopu, nejdříve L. Gil a po něm K. Nagy. Ve II. poločase Demeter trefuje na brankové čáře brankáře. T. Kubík se po pěkném průniku ve vápně nakonec k zakončení nedostává. Cca 20 minut před koncem přichází další sporná situace, kdy je po chybně odehraném míči přes střed hřiště ze strany J. Švarce vysunut do brejku jeden z hostujících hráčů a střelou k tyči rozhoduje utkání. Naši reklamují ofsajd, ale pomezní je neoblomný. Těžko mohu situaci posoudit, musím věřit slovům svých hráčů. Můžeme se cítit ukřivděni, ale když nedáme branku? Není sice ještě dokopáno, ale pakliže je v jiných kruzích rozhodnuto, pak musíme soutěž dohrát se ctí a nedělat si z toho těžkou hlavu. Hodnocení bych zakončil větou „Vem to ďas, příště jedeme do Vonoklas „.

                                                                                      Tomáš Smetana

Členské příspěvky

Členské příspěvky zaplatit do 15.května

 převodem na účet klubu: 267 635 021 /0300

(do předmětu uveďte vaše příjmení)

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

dospělí - hráči ( 1200Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


QR kod dospěli

 

 

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

Členství klubu ( 800Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


členství

 

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

logo skvely net

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780


 

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163