SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partner SK Zlonice

 

              TJ UNHOŠŤ : SK ZLONICE        

                     1               :           0               pol. 0 : 0

                                                     Tomáš Kopecký

                                                       Dominik Tauš

         Jiří Hubáček                         Lukáš Gil                     Miroslav Havliš

                 Lukáš Košťák, Karel Nagy  , Petr Bakos , Jakub Novák

                                      Martin Gil           David Krampera

Střídání : Michal Demeter , Lukáš Samek

ŽK         : Miroslav Havliš, Petr Bakos, Michal Demeter

 

NEDĚLNÍ FOTBALOVÁ SVATOKRÁDEŽ V UNHOŠTI

 

Těžko, přetěžko se mi hodnotí zápas mužstev, který byl duelem týmů, které v jarních odvetách ještě nevyhrály. Šťastnějším týmem byl nakonec s velkým přispěním rozhodčích domácí tým. Vždy se snažím utkání hodnotit s nadhledem a bez emocí, ale tentokrát musím konstatovat, že v Unhošti jsme byli okradeni a že vše nebylo košér. Na Unhošťském prašném betonu si náš tým nezasloužil prohrát a měl si odvézt minimálně bod. Bohužel opět zvítězila nadřazenost a nedotknutelnost. V hlavní roli se nepředstavil tentokrát hlavní rozhodčí, s jehož diskutabilními rozhodnutími jsme měli problém od samého začátku, ale jeho asistent, který nám upřel zcela regulérní branku pro domnělý ofsajd, který snad viděl jen on sám. To, že v tomto utkání nebylo vše, jak má být nám nezávisle na sobě objektivně potvrdilo několik domácích fanoušků. Zatímco fauly na naše hráče zůstaly ignorovány a ač hráč ležel na zemi, vesele se pokračovalo ve hře, tak jakýkoliv kontakt na domácí borce byl ihned odpískán. Na způsob vedení hry si naše mužstvo během času přivyklo. Na co si však nejen hráči, ale i fanoušek těžko zvyká, je příkoří, které se na trávnicích děje. Můžete pak udělat pro výsledek cokoliv, ale výsledku se nedočkáte, protože jsou tu lidé, kteří vám to nedovolí, kazí vám chuť do další práce a zkazí vám i celý víkend. Pokud se i nadále budou dít podobné věci, pak se nikdo nemůže divit, že mezi kluby bude vzájemná nevraživost a funkcionáři se budou obviňovat z nekalostí – bohužel je to škoda pro celý Český fotbal, ale to je zřejmě dané samotnou kulturou společnosti.

 

Přejděme však k samotnému utkání, do něhož naše mužstvo nastoupilo bez distancovaného T. Vimra, který byl vyloučen v utkání s TJ Sokol Jedomělice a dostal stopku na 1 SU.

V 10 min. zahrávají domácí rohový kop. Centr plachtí přes celé pokutové území a končí v zázemí autu u druhé tyče. Velké štěstí, že míč nikdo nezasáhl. O minutu později posílá z levé strany centr do vápna L. Košťák. Míč, který je zblokován, míří do branky přelobovaného brankáře, ten však ještě konečky prstů zasahuje a vytlačí míč na tyč, od níž se odráží do středu branky. Bohužel nikdo z našich zde není a tak domácí obránce hasí možné nebezpečí na rohový kop. V 18 min. přichází další velká příležitost našeho mužstva. Dlouhý nákop. D. Tauše nachází M. Gila, který podstupuje souboj s domácím stoperem, který v tísni hasí nebezpečí odkopem na vlastní branku a to tak nešťastně, že přelobuje vlastního brankáře. Míč, který dopadá cca 2 m před brankovou čarou se však vzápětí odráží a přeskakuje i samotnou branku. V 26 min. zahrávají domácí trestný kop před velkým vápnem. Střelu mířící k pravé tyči však Kopecký likviduje. V 36 min. přichází nedůrazné odehrání míče naší obranou, vysunutí útočníka do pravé strany, centr a zakončení nabíhajícího hráče. I tentokrát je Kopecký pozorný a chytá. O čtyři minuty později zahráváme rohový kop L. Košťákem a jde o klasický příklad, jak se stát z výhody- nevýhoda. Rohový kop zahrávaný nakrátko na D. Tauše, ten ztratí a domácí celek jde do rychlého brejku. Naštěstí přichází příliš dlouhá přihrávka na rozběhnutého útočníka a Kopecký odkopává zpět na domácí polovinu hřiště. Tato šance také uzavírá účet prvního poločasu.

 

Druhý poločas začíná trestným kopem domácího celku po faulu L. Gila. Standartní situace však končí střelou vedle pravé tyče. Odpovědět mohlo naše mužstvo vzápětí po akci K. Nagyho, který po křídle vysunuje L. Koštáka, jež přihrávkou nachází na vápně P. Bakose, ale jeho střela míří vedle. V 54 min. přichází první kritický moment pro naše mužstvo. Po jednom z mnoha  dlouze zahrávaných autových vhazování odvrací naše obrana míč směrem z vápna. Vyhlavičkovat jej může ještě J. Novák, ale ten do něho na místo hlavou plácne zkratkovitě rukou a je nařízen pokutový kop. Domácí exekutor však posílá míč vysoko nad Kopeckého branku. Pro naše mužstvo určitá psychická vzpruha do zbývajících minut. V 66 minutě se před vápnem domácích probíjí P. Bakos, jež je faulován a je nařízen tr. kop. K míči cca 20 m od branky se staví J. Hubáček a svou levačkou jej posílá přes síť bránících hráčů až k levé tyči, kam zapadá do sítě. Domácí klopí hlavu a hlavní rozhodčí odpískává branku. K podivu všech se však u lajny zvedá praporek asistenta a oznamuje hlavnímu ofsajdovou pozici. Ten vzápětí ruší původní rozhodnutí a nařizuje nepřímý kop pro domácí. Nikdo nechápe rozhodnutí pomezního. Hlavní rozhodčí měl na velkém vápně situaci velmi dobře pod kontrolou a tak ani jeho opravné rozhodnutí nechápu. Zejména pak proto, že posledním obranným valem byli domácí hráči, z našich tam nebyl vůbec nikdo a už vůbec ne v době kopu. Z jakého důvodu nebyla tedy domnělá signalizace avizována hned v době kopu? To ví asi pouze jen jeden člověk. Nezbývá než bolest překousnout a snažit se dál hrát.

 

V 67 min. zahrávají domácí před vápnem tr. kop. Krátká narážečka a následná krásná pumelice domácího kapitána, řádně provětrá Kopeckého rukavice. Od 75 – 90 min. jsme svědky neschopnosti našeho mužstva zklidnit hru, kloudně si přihrát a odklidit míč dál od naší branky. Jako by se zdálo, že naši hráči zapomněli úplně hrát fotbal. Dostáváme se tak logicky pod tlak, veškeré odkopnuté míče jdou zpět na kopačky domácích borců a ti spěchají směrem k naší brance. V 78 min. zahrávají domácí roh. kop. Po nepřehledné skrumáži v malém vápně se už zdá, že domácí skórují, ale Kopecký předvádí fantastický zákrok a vyráží míč téměř z brankové čáry. V téže minutě podnikáme rychlý kontr, dlouhý nákop nachází volného M. Gila na levém křídle, jež už má před sebou pouze 1 protihráče, ale stále dost volného prostoru, aby šel do případného zakončení do vápna. Místo toho volí osekávačku zpět a následně míč odevzdává. Počínání hráče v podobné situaci nechápu. Člověka napadne, jestli Martin není náhodou dvojí agent hrající na obě strany. Z herní mizérie posledních minut lze vyškrtnout akci P. Bakose z 85min. Po dvou kličkách na vápně přichází střela, která je však zblokována na rohový kop. V 89 minutě přichází rozuzlení celého mače. Z nedostatečně vykrytého středu přichází dlouhý balón na stranu velkého vápna a odehrání míče naší obranou na rohový kop. Následný centr ve výši prsou prochází první vlnou bránících hráčů až před branku na malé vápno a tam jeden z důrazných domácích hráčů nekompromisně zakončuje 1 : 0. V dvou minutovém nastavení se už naše mužstvo k odpovědi nedostane a již poněkolikáté prohrává svůj souboj o jednu branku.

 

Z jakého důvodu naši hráči posledních 15 minut tak vyklidili pole a nechali hrát domácí, to opravdu nevím. Ke koukání to opravdu nebylo a tak přišel zákonitě trest a opět zcela zbytečný. Láteření na rozhodčí je zbytečné. I když chápu jejich rozpoložení a dokáži se vžít do jejich pocitů, tak i bez neuznané branky byl bod na dosah. Snad to bude pro nás znamenat velkou zkušenost a zároveň obrovskou motivaci pro další zápas. Nejsme o nic horší než naši protivníci, s nimiž jsme prohráli, ale chybí nám více zkušenosti. Bohužel starou pravdou je, že v současné době hrajeme de fakto bez útoku. Ofenziva není cítit a dokud útočníci nebudou střílet branky, pak je to pouze na záložní řadě a zbytku týmu a to je špatně.

 

Chlapi hoďte dnešek za hlavu, jede se dál. Stále je zač bojovat.

Dokažte, že na to máte. Fanoušci vám věří – věřte i vy!

 

                                                                                                 Tomáš Smetana

 

Členské příspěvky

Členské příspěvky zaplatit do 15.května

 převodem na účet klubu: 267 635 021 /0300

(do předmětu uveďte vaše příjmení)

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

dospělí - hráči ( 1200Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


QR kod dospěli

 

 

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

Členství klubu ( 800Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


členství

 

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

logo skvely net

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780


 

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163