SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

SK ZLONICE : FK BRANDÝSEK ( 2 : 2 )

5 : 3

Tomáš Kopecký

Jakub Novák, Jakub Švarc, Lukáš Košťák

Karel Nagy, Dominik Tauš, Bakos Petr, Lukáš Gil, Tomáš Halfar

Tomáš Vimr, Michal Demeter

BRANKY: Michal Demeter – 2, Zdeněk Veselý, Karel Nagy, Lukáš Košťák

STŘÍDAL: Zdeněk Veselý, Lukáš Samek

 

DRAMATICKÝ DUEL ROZHODLA LEPŠÍ KONCOVKA

Dramatičnost tomuto duelu jistě nechyběla a diváci si přišli na své, 8 vstřelených branek, zvrat výsledku , žluté karty a také místy tvrdá hra , to vše okořenilo tento zápas s kvalitním protivníkem. O tom , že se bude jednat o těžkého soupeře nemusel nikdo pochybovat.

Brandýsek , do té doby na třetím místě tabulky s tříbodovým odstupem na naše mužstvo dokázal v předchozích utkáních vyhrát např. v Zichovci a v posledním dokázal během 5 minut zvrátit v domácím prostředí nepříznivý stav z 0 : 2 na 3 : 2 proti Hrdlívu. Naše mužstvo k tomuto těžkému a důležitému mači nastupovalo opět oslabeno a to o P. Němce (studium) a distancovaného M. Havliše jemuž DK vyměřila stop na jedno utkání. Né zcela zdráv nastoupil L. Gil (později musel ze hry kvůli zranění kotníku odstoupit) a taktéž D.Tauš který si pro změnu kotník nakopl v pátek na futsale . Brzy po zahájení hry bylo patrné , že se opět budeme doma zřejmě trápit , několik chybně zahraných nahrávek na malou vzdálenost a propady v osobních soubojích tomu nasvědčovaly. S herní jistotou si nepotykal nejvíce D.Tauš jehož výkon v tomto zápase byl opravdu slabý a nebýt konstelace jiných okolností pak by zcela jistě střídal již v I. poločase . Soupeř hýřil pohybem a navíc hrál agresivně s čímž si naši nevědí většinou rady . Do úzkých jsme se však dostávali díky našim chybám při rozehrávce z obranné činnosti , která byla příliš komplikovaná a nepřesná.

Hosté disponující kvalitní st ředovou řadou a útokem neustále hrozili, když se snažili zakončovat každou rozjetou akci. Už v I.poločase nás dvakrát zachránila tyč a toto se opakovalo i v poločase druhém. Byli to tak hosté kteří šli zaslouženě do vedení . Křižný balón z pravé strany nachází ve vápně nedůrazně J.Novákem obsazeného útočníka , který po sklepnutí míče v pádu střílí pod břevno vedoucí branku svého týmu. 0 : 1 . Štěstí pro nás, že odpověd přišla záhy . Krátce po rozehrání posílá míč za obranu hostí J.Švarc, na míči se vystřídají Bakos , Vimr a Gil který ještě stačí špičkou v pádu přistrčit na hranici velkého vápna M. Demeterovi a ten pálí přesně 1 : 1 . Hosty vyrovnávací branka však nepoložila a nadále hrozili za což byli odměněni opět vedoucí brankou . Bohužel i v této obdržené brance měl prsty nedůrazný J. Novák kolem něhož se na pravé straně obtočil hráč, zatáhl míč k brankové čáře a před branku poslal ostrou přihrávku na kterou si naběhl jeden z hostujících záložníků 1 : 2 . V tomto případě však neměla čisté svědomí celá středová obrana. V té době jsme měli již prostřídáno L- Gil - Z. Veselý . Druhý jmenovaný přinesl po svém nástupu na hřiště celkové oživení ale hlavně srovnání stavu. Na ukazateli svítí 45 minuta když Z. Veselý střílí z hranice velkého vápna , hostující brankář jeho střelu pouze vyráží před sebe , kde ji opět Zdeněk dobíhá a míč posílá pod břevno 2 : 2 . Pro naše mužstvo velmi důležitý moment, který nám dal naději i do II. poločasu . Za zmínku stojí ještě likvidační faul na T. Vimra, kterého po odehrání balónu trefuje nataženou nohou přímo na kotník hráč č. 15 . Rozhodčí Kalík však zcela oprávněnou červenou kartu neuděluje. Úkolem do druhé poloviny hrací doby bylo celkově zlepšit pohyb , střílet a pokusit se hrát jednodušeji tzn. zejména po zemi a přímočařeji. Tento záměr nám málem vyšel hned ve 46 minutě kdy L.Košťák poslal před branku krásnou přihrávku jež prošla celým vápnem až k zcela volnému T.Halfarovi, který se snažil míč umístit mezi dvě tyče ale k naší smůle trefil pouze tělo jednoho z obránců. Bylo dobře , že naši svého soupeře zmáčkli a začali být více aktivní . Příležitosti jsme měli i z trestných kopů ale bez gólové odezvy. Když už to nešlo z blízka , musel přijít okamžik L. Koštáka který se dostal k odvrácenému míči z vápna hostí a v plném běhu jej možná z 25 – 30 m napálil přesně pod břevno . Nádherná branka znamenající naše první vedení v tomto utkání 3 : 2 . Lukáš bude na tuto trefu jistě dlouho vzpomínat , stejně jako přihlížející diváci. Sledovat trajektorii této střely, to byla nádherná podívaná. O několik minut později naše mužstvo udeřilo opět. Z pravé strany letící míč na branku je zblokován protihráči, následuje minisouboj u levé tyče , který podstupuje K. Nagy a se štěstím hlavou prodírá míč do sítě 4 :2 . Božský Kája je tak naším nejlepším podzimním brankovým hlavičkářem neboť se takto už prosadil třikrát . Co by za to dal takový D.Tauš jemuž se to nepovedlo za celou kariéru.

Vedení 4 : 2 bylo nadějné , avšak do konce zápasu chybělo ještě dost času. Hosté z jednoho protiútoku nastřelili tyč a následně spojnici. V jedné chvíli tak mělo naše mužstvo dvakrát štěstí . Definitivní pojistku mohl přidat po vysunutí T.Vimra v samostatném sólovém úniku Z.Veselý ale zakončení bylo přímo tragické. Tento moment nás však nemusel na konci zápasu mrzet neboť výsledek jsme udrželi a to i přesto , že 10 minut před koncem hloupě „naremploval „ ve vápně J. Švarc zezadu protihráče, který byl otočen zády k naší brance a pení stavu 4:3.

Tak jako v předchozích momentech, tak i tentokrát jsme na branku hostí dokázali odpovědět.

Střelcem byl M. Demeter po prostrčení míče ve vápně a prostřelení brankáře 5:2. Zápas měl svou kvalitu a hosté ukázali , že jsou taktéž kvalitním týmem které zaslouženě hraje na špičce tabulky. Nemít při šancích hostí štěstí mohlo utkání dopadnout zcela opačně .Náš tým ctí skutečnost , že i když prohrával nesložil zbraně a nadále se pral o výsledek. Měli jsme prostě o trochu lepší koncovku a ta duel rozhodla.

Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop