SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partner SK Zlonice

 

TJ BANÍK LIBUŠÍN : SK ZLONICE ( 2 : 1 )

2 : 5

Tomáš Kopecký

Lukáš Gil

Jakub Novák, Dominik Tauš, Miroslav Havliš

Karel Nagy, Tomáš Vimr, Petr Němec, Lukáš Košťák

Jakub Švarc, Michal Demeter

STŘÍDAL: 45 min. Zdeněk Veselý, 82 min. Lukáš Samek

BRANKY: 39 min. - Michal Demeter, 48 a 87 min. - Tomáš Vimr, 49 min. - Zdeněk Veselý, 85 min. - Petr Němec .


ZLEPŠENÁ HRA VE II.POLOČASE A 2 VSTŘELENÉ BRANKY BĚHEM MINUTY ZNAMENALY OBRAT VÝSLEDKU

Po euforii z vítězného zápasu se Slovanem Kladno se dostavilo vystřízlivění v podobě herní mizérie v utkání s Baníkem Libušín a to především v I. poločasovém dějství . Ač jsem hráčům říkal ať vymažou z hlavy současné postavení obou týmů v tabulce , že není radno nikoho podcenit a musíme makat od první do poslední minuty – slova nepadla na úrodnou půdu . Bez Petra Bakose jehož zdravotní komplikace s kolenem si vyžádaly týdenní klidový režim si sestava opět vyžádala některé změny. Tou bylo znovu zařazení M. Havliše na okraj obrany a vysunutí L. Košťáka do zálohy . I.poločas zaostalo naše mužstvo opravdu za svým zenitem . Domácí mužstvo v jejichž řadách bylo k vidění 4 – 5 mladých hráčů hýřilo pohybem, aktivním napadáním a jednoduchou kombinační hrou. Naši hráči jakoby se nemohli stále sžít se širokým hřištěm a neustále se hledali . K tomu se zbytečně dlouho mazlili s míčem a pod tlakem dělali chyby. Kdybychom dostali v I. pol. 4 branky nemohl se nikdo divit. Chybná rozehrávka M. Havliše přes střed hřiště znamenala první šanci domácích , a aby toho nebylo málo M. Havliš v 8 min. opět chybuje špatným odhadem na míč následuje rychlý útok po pravém křídle , přihrávka před branku na zcela osamoceného hráče a zakončení jež kryje Kopecký a zpod jeho těla míč přeskakuje přes břevno . I přes úvodní tlak domácích a herní krizi jsme kupodivu mohli jít do vedení a to když z pravé strany směřuje od J. Nováka ostrý přízemní míč který si jeden z domácích hráčů sráží na břevno. O 2 minuty později, tzn. ve 20 minutě pálí J. Švarc a jeho střela se zastavuje na ruce domácího hráče – bohužel nikoliv ve vápně ale před ním. P. Němec má tak skvělou palebnou pozici ale tentokrát posílá míč hodně vedle.

Ve 21 min. jsme svědky dalších dvou šancí našeho mužstva. Nejprve zakombinuje Švarc s Vimrem přičemž prvně jmenovaný střílí vedle a podruhé Košťák z levé strany přihrává na velké vápno T. Vimrovi ale ten namísto uvolnění se doprava do volného prostoru ještě přihrávkou hledá Švarce a akce tím končí. Pravidlo - nedáš- dostaneš , se mohlo potvrdit vzápětí když chyboval M. Havliš přihrávkou přes střed pole, přihrávka je zachycena a do sólového úniku vyslán domácí útočník . Naštěstí pro nás asistent zvedá praporek. Střed pole byl v tomto utkání zakletý a tak není divu , že po sérii krátkých narážeček domácích se dostává jejich hráč do šance a tentokráte nezaváhá 1 : 0 . Píše se 39 min. kdy zahráváme P.Němcem rohový kop který směřuje k bližší tyči. Na centr si naskakuje M. Demeter a i díky chybě vyběhnuvšího brankáře hlavou posílá do sítě 1 : 1 . Odpověď tedy na sebe nechala čekat pouhé 4 minuty. V té době bych poločasový výsledek dívajíc se na své trápící se hráče bral všemi deseti. Přichází však 42 minuta kdy domácí zahrávají téměř z poloviny hřiště tr. kop. Míč směřuje na střed hranice velkého vápna a bez problémů propadá za naše zkoprnělé hráče k zcela osamocenému borci domácích který jej uklízí podruhé do sítě bezradného Kopeckého 2 : 1. Nikdo z našich hráčů nebyl schopen utrousit to klasické MÁM !!! a míč odklidit do bezpečí.

Smůlu si vybíráme v poslední minutě kdy je po ataku hráče Libušína zraněn T. Kopecký a v poločase tak musíme nuceně střídat . Na své brankářské chvíle se musí rozpomenout J. Švarc . Místo Jakuba jde do útoku Z. Veselý . I přes nepříznivý stav jsme odhodláni s výsledkem něco udělat ale hráči musí zase chtít hrát a to s podstatně větším zaujetím . V I. poločase jsme nebyli nebezpeční a neměli žádné šance po stranách hřiště . Hráči vědomi si této skutečnosti také do II. poločasu nastupují s tímto ponaučením a příslibem zlepšené hry . Jsem rád , že to co bylo v poločase řečeno , bylo tentokráte splněno . Od začátku druhé půle je viditelný zlepšený pohyb všech hráčů .

Odměnou nám jsou dvě slepené branky vstřelené během jediné minuty. Nejprve ve středu pole posílá K. Nagy do zakončení T. Vimra , který vyrovnává na 2 : 2 a vzápětí využije Z.Veselý svého důrazu , vybojuje balón a v sólu úniku posílá naše barvy poprvé do vedení 2:3 . Domácí však zbraně neskládají ,nadále hrozí a dokáží si vytvořit územní převahu.

Švarcíno je však v brance jistý , vysoké míče boxuje či stahuje a má štěstí i při jedné zblokované střele, své role se zhostil opravdu dobře a na rozdíl od Kopeckého umí i kvalitně vykopávat : - ) Domácím však naši nezůstávají nic dlužni a i oni hrozí. V 63 min. uniká popravém křídle M. Demeter a předkládá před branku míč Z. Veselému, který je v šanci evidentně faulován a stažen k zemi ale pok. kopu se z píštalky rozhodčího Cholevy nedočkáme. V 70 min. napřahuje před velkým vápnem ke střele T. Vimr jehož bombu brankář jen vyráží před sebe , dobíhající M. Demeter má však značně vychýlenou mušku . Je otázkou zda je naše mužstvo schopné přidat pojistku v podobě čtvrté branky . Nejblížek tomu má v 72 min. T. Vimr jehož sólový únik a klička brankáři končí jasným podražením. Rozhodčí Choleva opět zcela nepochopitelně pok. kop nenařizuje snad proto, že stav je stále vyrovnaný. Jasnější pokutový kop už si nedokáži představit a je třeba si položit otázku „Co už chtějí rozhodčí pískat?".

Další obrovská šance přichází v 74 minutě kdy proniká po levé straně L. Košťák kde předkládá přihrávku před branku Z. Veselému , jeho střela je však zblokována nad břevno . Agilní Veselý v 84 minutě uniká středem do vápna, kde je těsně před pok. územím zezadu faulován. Po červené kartě nebo minimálně žluté by jste volali marně . Zdeněk je navíc při tomto zákroku zraněn a musí střídat. Do hry nastupuje L. Samek a hned je svědkem precizně zahraného tr. kopu v podání P. Němce který míč uklízí přesně k pravé tyčce 2 : 4 . O tři minuty později pečetíme zlepšený výkon pátým gólem.

Na polovině hřiště vhazujeme aut L. Košťákem který na nic nečeká a hned jej hází do středu pole T. Vimrovi . Tomáš je jak dobře na dálku řízená raketa a přes střed prochází až před brankáře jemuž nedává po zemi umístěnou střelou šanci 2 : 5 . Satisfakce se hráčům za I. poločas opravdu povedla. Úleva doléhá i na mě, dnes mám z utkání velmi smíšené pocity a stále musím hledat odpověď co se s mužstvem v I. poločase stalo . Proč jsme nebyli schopni hrát naší hru s klidnou rozehrávkou , proč tolik chyb a prohraných osobních soubojů. Fotbal si teď můžeme více užívat a né aby nám současné postavení svazovalo nohy. Jsem však rád , že i přes tento nepřesvědčivý výkon má mužstvo vnitřní sílu, nic nevzdává a o výsledek bojuje.

Do této situace jsme se dostali již několikrát. Bohužel vždy je to ze stejného důvodu – totální výpadek herní činnosti a zbytečně inkasované branky. Citelně chyběl i jeden z lídrů středové řady P. Bakos ale i tak se mužstvo musí s těmito absencemi naučit hrát .

Na podzim nás čeká ještě čeká poslední (snad – OFS zvažuje předehrávku 1 jarního kola) kolo v němž v derby přivítáme SK Zichovec. Věřím , že mužstvo opět předvede svou lepší tvář a stejně jako já bude chtít prodloužit sérii vítězství a tím uchování 1 pozice podzimního lídra soutěže.

Tomáš Smetana

Členské příspěvky

Členské příspěvky zaplatit do 15.května

 převodem na účet klubu: 267 635 021 /0300

(do předmětu uveďte vaše příjmení)

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

dospělí - hráči ( 1200Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


QR kod dospěli

 

 

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

Členství klubu ( 800Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


členství

 

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

logo skvely net

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780


 

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163