SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

Kalendář akcí

<<  Duben 2024  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
151617181921
22232425262728
2930     

Partner SK Zlonice

 

FK STEJSTAV HÝSKOV : SK ZLONICE   ( 1 : 0 )

                       2                   :               0

Sestava : Tomáš Kopecký , Lukáš Gil, Jakub Švarc, Lukáš Košťák, Jakub Novák, Karel

                       Nagy , Dominik Tauš, Petr Bakos, Martin Gil, Pavel Havrda , Tomáš Kubík.

Střídal : Jakub Švarc – Michal Demeter

                     Karel Nagy – Libor Pechoč

                     Martin Gil – Lukáš Samek

ŽK : Lukáš Gil, Dominik Tauš , Pavel Havrda , Tomáš Kubík

Premiéra se na nám jako nováčkovi I.B třídy nepovedla.

Zatímco oba zbývající nováčci Mšec s Nižborem dokázali na půdě svých soupeřů vysoko zvítězit, naše mužstvo podlehlo u Berounky poměrem 2 : 0 . Z předvedeného výkonu jsem naprosto zklamán . Se soupeřem okresního formátu jsme rozhodně prohrát neměli . Kam se podělo nadšení , elán a radost ze hry ? Člověk by myslel, že si hráči první utkání ve vyšší třídě užijí, ale namísto toho viděl jen zmar. Nedařilo se nám vůbec nic, od základních přihrávek, přes kombinaci až po střelbu. To, že utkání bude těžké a že nás nečeká žádná procházka jako v okresu se čekalo, stejně jako možná nepřízeň rozhodčích a další podobné vlivy. Jedna věc je o těchto věcech vědět a druhá-být na pozoru- popř. se na ně připravit. Pouhé dvě střely za celé utkání jsou prachbídným vyjádřením naší hry. Do utkání jsme nastupovali oslabeni o „ Iry „ Vimra s Němcem, kteří spolu s Havlišem dali přednost zábavěa raději odjeli na hudební festival na Máchovo jezero. Také jeden z příkladných přístupů!!

Cílem v tomto utkání bylo hrát ze zabezpečené obrany, bránit od poloviny hřiště a pokoušet se vyrážet do rychlých kontrů. Zatímco bránit jsme dokázali do 30 minuty, než jsme obdrželi první branku, do kontrů jsme se nedostávali, protože jsme nebyli schopni jakkoliv zakombinovat a něco kloudného vymyslet. Tradičně chyběla komunikace ( hráči po vstupu na hrací plochu opět oněměli ) , nezvládali jsme základní věci jako zpracování míče a jednoduché přihrávky. Jak jsem uvedl, do 30 minuty jsme i přes nepřízeň hlavního rozhodčího dokázali poměrně účelně bránit . Jak se ukázalo právě rozhodčí budou v této soutěži zřejmě největším problémem. Během úvodních 5 minut zahrávali domácí 6 standartních situací !!!, z nichž některé byly zcela vymyšlené . Nebýt výtečně chytajícího Kopeckého, jež dvakrát skvěle zasahoval, pak byla pohroma hotova již na samém začátku. Zatímco v případě našich faulujících hráčů byla za strany rozhodčího důrazná domluva s hrozbou žluté karty, pak v opačném případě se nic nedělo. Příkladem může být faul na J. Švarce, který byl bezprostředně po odkopu míče faulován takovým způsobem, že byl nucen střídat. Hledat v tomto zákroku úmysl by bylo závádějící, nicméně přišli jsme o jednoho ze stoperů. Za zraněného Švarce naskakuje M. Demeter, jež zaujímá místo v útoku, zatímco P. Havrda se posouvá do středu obrany. V utkání jsme nasbírali celkem 4 žluté karty a nebýt

„shovívavosti“ rozhodčího, dohrávali bychom v 9 lidech (L.Gil a T. Kubík). Jestliže jsem zmínil střeleckou nemohoucnost týmu, pak další achilovou patou jsou pro nás standartní situace a jejich pokrytí. Po jednom z rohových kopů zůstává jeden z domácích hráčů zcela osamocen u zadní tyče a pohodlně hlavou skóruje . Do poločasu se stav již nezmění, což nám dává jistou naději do II. poločasu.

II. poločas zahajujeme skutečně aktivněji a jsme lepším týmem, ale bohužel bez ohrožení domácí svatyně nemůžeme myslet na dobrý výsledek. Když je pak ve velkém vápně za dres stažen pronikající T. Kubík a rozhodčí pouze rozpaží ruce, docházíme zmaru. Zcela jasný pokutový kop, který se ale nepíská a za protesty dostává Kubík ŽK. Na opačné straně hřiště jde ve vápně do skluzu L. Gil a byť odehrává míč do rohu, domácí hráč padá a píská se nekompromisně pokutový kop. Kopecký však potvrzuje svoji formu a skvělým zákrokem u levé tyče zabraňuje míči v cestě do sítě. Bohužel ani tato situace nás nenakopne k lepšímu výkonu a hecnutí se. Naši hru nadále provázela řada nepřesností a neschopnost něco vymyslet směrem k soupeřově brance. Po obráceném autovém vhazování, na které nestačil včas reagovat do té doby dobře Novák, se míč dostává do našeho vápna. Protihráč, který se protipohybem zbavil L. Gila střílí přesně k tyči za záda bezmocného Kopeckého, prohráváme 2 : 0. Flustraci z nenařízeného pokutového kopu prožívá naše mužstvo ještě jednou, když je ve vápně jasně faulován D. Tauš. Reakce rozhodčího je naprosto shodná jako v případě Kubíka. Více vzrušujících okamžiků duel již nenabídl.

Po skončení utkání většina aktérů zápasu i  fanoušci spílali rozhodčímu. Dívám-li se na utkání střízlivýma očima, pak mohu s tímto souhlasit, ale bohužel jen částečně. Dvě střely na branku v zápase jsou skutečně málo na to, abychom mohli myslet na bodový zisk. To, že duely v této třídě budou takto vedeny, se čekalo a měli jsme se s tím srovnat. Hovoříme-li o tomto s hráči, pak každý si toho je vědom, ale v utkání podlehne emocím a začne diskutovat. Do utkání jsme měli vložit více bojovnosti, důrazu a hlavně – srdce. Všechny tyhle atributy jsme nechali doma. Co se týče samotné hry, pak mě zklamaly nejen staronové opory, ale rovněž posily. T. Kubík hrál bez většího elánu a nadšení a jen stínem připomínal hráče, z něhož měli obavy v kraji. Pavel Havrda měl problémy se zpracováním a rozdělováním míčů. Zde jsem spolu s Taušem čekal zklidnění hry a její samotné režírování. Oba krajní záložníci jakoby neexistovali. Tvrzení, že makám, se musí někde projevit, stejně jako pravidelná docházka na tréninky. Prostě se to musí někde projevit, ale není-li vidět pokrok, pak je to špatné. Z týmu bych vyzdvihl pouze brankáře Kopeckého a Bakose, zbytek startovního pole zůstal za očekáváním.Podobným stylem se o body nehraje. Mužstvo si potřebuje sednout na zadek a opět začít tvrdě trénovat. Každý z hráčů musí začít především sám u sebe a nikoliv hledat chyby jinde.Taktéž není možné, aby v posledním týdnu přípravy před mistr. utkáním přišlo na trénink 6 resp. 7 hráčů!! Individuální chyby v obraně a neschopnost se střelecky prosadit nás sráží k zemi. Z těchto věcí se musíme především poučit.

Závěrem bych chtěl říci , že i přes nespočet výtek směrem k výkonu hráčů, není nutné z jediné prohry dělat tragédii. Jsme na samém začátku cesty. První utkání nám však naznačilo, že takto to nepůjde.

                                                        

Trenér : Tomáš Smetana

platba pomocí QR kódu

dospělí - hráči ( 1200Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


QR kod dospěli

 

 

platba pomocí QR kódu

Členství klubu ( 800Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


členství

 

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

logo skvely net

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780


 

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163