SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

Kalendář akcí

<<  Duben 2024  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
151617181921
22232425262728
2930     

Partner SK Zlonice

 

         SK ZLONICE     : FK SOKOL BRAŠKOV        ( 0 : 3 )

                     0             :             4

                                             Tomáš Kopecký

Jakub Novák ,                         Jakub Švarc   ,                     Lukáš Košťák

                                                 Libor Pechoč

               Lukáš Samek , Petr Bakos , Tomáš Kubík , Karel Nagy

                                   Martin Gil , Michal Demeter

Střídal : Zdeněk Veselý

DUŠIČKOVÉ ODPOLEDNE SE PROMĚNILO V HOROR

 

Vědomi si, či dle konečného výsledku spíše nevědomi si, důležitosti nedělního utkání nastupovali naši hráči k dalšímu důležitému utkání se Sokolem Braškov. Tedy soupeř, který dosud nasbíral méně bodů a měl být teoreticky k poražení. Případným vítězstvím bychom se dostali do poněkud klidnějších vod, ale opak byl pravdou. Reparáty na domácím hřišti se nám stále nedaří skládat a domácí bilance s jedním vítězstvím a jednou remízou je opravdu tristní. V minulém týdnu se nám navíc rozrostla marodka o P. Havrdu a Lukáše Gila. Do utkání nastupoval se sebezapřením M. Gil, jež má stále problémy s vykloubeným ramenem. Na lavičku jsme tak měli pouhé dva hráče a to Z. Veselého a M. Havliše. Nevím, zda podobné problémy mají i ostatní týmy, ale nás tento stav postihl skutečně výrazným způsobem a v tu nejméně vhodnou chvíli. Už teď je jisté, že nás čeká perné jaro, na což jsme si zavařili další domácí porážkou a nutno říci, že zcela zbytečnou. V podstatě jsme se opět porazili sami. Soupeři jsme svými katastrofálními individuálními chybami doslova vítězství nabídli. Výsledek I. poločasu je poněkud zkreslený ale více než kdy jindy v tomto utkání platilo pravidlo – nedáš, dostaneš.

Už v 5 minutě jsme mohli jít po pěkném vysunutí T. Kubíka, P. Bakosem do vedení. DK v týdnu omilostněný brankář hostí J. Kohout však dokázal, co pro své mužstvo jeho přítomnost znamená a připisuje si svůj první důležitý zákrok, když nohami vyráží střelu našeho hráče. Odražený míč se dostává na velké vápno k M. Demeterovi ale ten jej opět vrací do náruče připraveného Kohouta. O dvě minuty později zbytečně na levé straně fauluje J. Jakub a hosté zahrávají standartní situaci. Míč směřující do středu velkého vápna je sice odvrácen ale pouze k neobsazenému hráči hostů, který jej pohotově vrací do naší sítě 0 : 1. Paradoxně tak chvíli poté, co jsme měli obrovskou šanci ke skórování, sami inkasujeme. Jak se později ukáže, nebylo to poprvé ani naposled. V 15 minutě mají hosté možnost své vedení navýšit, když centr z pravé strany nachází ve vápně zcela volného hráče, ale s jeho hlavičkou do středu branky si Kopecký poradí. V téže minutě vysunuje J. Švarc dlouhým nákopem P. Bakose, který postupuje ze strany na branku a své tažení zakončuje střelou pouze do boční sítě. Další příležitost přichází ve 24 minutě, kdy hráč hostí otálí na brankové čáře s odkopem, odražený míč se dostává na velké vápno ke K. Nagymu, který vysílá pěknou střelu pod břevno, kterou však brankář Kohout bravurně vyráží nad břevno. Následuje rohový kop, po němž míč přistává na hlavě opětovně K. Nagymu, ten ale míč trefuje zle a spíše pomáhá hostující obraně a hlavičku posílá nikoliv do branky, ale směrem od ní. O další minutu je opět zle. Hosté se zbavují míče dlouhým nákopem na naši polovinu. Zde jsou pouze naši hráči. Na místo rychlé rozehrávky směrem k soupeřově brance se rozhodneme neúčelně a riskantně kombinovat což se nám krutě vymstí. L. Košťák nezvládne rozehrávku a přes střed hřiště nabízí soupeři další šanci. První atak ještě Kopecký chytá, ale na následnou dorážku již nemá nárok 0 – 2.   O dvě minuty později bylo dílo zkázy dokonáno. Hosté rozehrávají téměř z poloviny hřiště standartku. Přihrávka po zemi směřuje na vzdálenost 20 m na hráče stojícího cca 1 m v našem vápně, kde jej stínuje L. Košťák. Hráč na příjmu si míč jedním dotykem sklepává do strany a ihned střílí ke vzdálenější tyči 0 : 3. Laxně odbráněná standartní situace nás přivádí už do téměř neřešitelné pozice. Přesto máme ještě do konce poločasu dva náznaky ke skórování. V 32 minutě se po odvráceném centru do vápna dostává míč k T. Kubíkovi, ale ten vysoko přestřeluje. Ve 40 minutě potáhne míč L. Samek a předkládá jej na vápno P. Bakosovi, který střílí po zemi k levé tyči, ale i tentokrát je hostující Kohout připraven a chytá.

Z přehledu šancí je patrné, že naše mužstvo neodehrálo až tak špatný I. Poločas, ale markantní rozdíl je mezi jejich proměňováním a nabídnutí příležitostí soupeři svými chybami. Dá se říci, že se naše mužstvo porazilo samo. Při vší úctě k soupeři, nebylo to zásluhou jeho herní převahy, ale díky skvěle zvládnutým nabídkám ke skórování. Braškov hrál trpělivě, měl lepší přechodovou fázi, uměl podržet balón a chyby nekompromisně dokázal potrestat. Z jeho hráčů byla také vidět větší vůle se o výsledek poprat. Utkání o šest bodů mu vyšlo skvěle.

Jestliže můžeme o I. poločase tvrdit, že jsme se dívali na fotbal, pak druhý poločas byl již holomajznou a jeho úroveň nevystoupila ze šedi mlhového oparu rozprostírajícího se nad hřištěm po celou dobu utkání. Z šedi nudy vystoupila pouze 77 minuta, kdy dlouhý nákop J. Švarce končí odhlavičkováním obránce k zcela volnému Z. Veselému. Rovnice je daná – Zdeněk – Kohout – branka . Navíc Kohout se v té době nachází někde v prostoru pokutového kopu. A právě tato šance je rozdílným příkladem, jak s ní naložit nebo ji naopak zahodit. Náš hráč namísto lobování míče do prázdné branky nebo samostatného postupu na branku, volí ukvapené řešení a střílí vedle branky. V žádném případě nechci Zdeňkovi křivdit, hráč má na rozhodnutí desetiny vteřiny. Chtěl jsem jen na tomto konkrétním případě ukázat, to co nám schází a to je větší používání hlavy. Nejde přitom jen o tyto brankové situace, ale i situace ve hře samotné.

Co myslíte, že následovalo? Ano, správně – obdržená čtvrtá branka. Hattrick těchto neblahých chvil si vybral svou nepřesnou přihrávkou opět L. Košťák. Po zachycení jeho nepřesné přihrávky, přichází přihrávka do velkého vápna a zakončení do protipohybu Kopeckého od zcela osamoceného hráče 0 : 4. Dokonáno jest. Mnozí diváci již dávno předtím opustili rozmrzelí areál. Kdybych mohl, šel bych s nimi. Což výsledek, ale ten přístup! Dobře, obdrželi jsme 4 branky, ale takhle se o body skutečně nehraje. Druhý poločas byl z naší strany odchozen a na takový výkon není nikdo zvědavý. A těch chyb!, neúrekom! Za dnešní výkon a zejména ve II. poločase si mužstvo skutečně kritiku zaslouží. Přísnější měřítko snesou pouze tři hráči a to T. Kopecký, J. Švarc a P. Bakos. Zbytek předvedl velmi chabý výkon.

Také se Vám zdálo, že jsou naši hráči až příliš často na zemi než na nohou? Špatné obutí je také jednou z mála příčin, proč se nedostáváme více do hry. Hráči špatně koordinují své pohyby, na tož aby reagovali na pohyby protihráče, o akceleraci nemluvě. Nemohu sice hráče nutit, aby si zakoupili vhodnou obuv na tyto těžké podzimní terény a tak jim to pouze doporučuji, ale jak vidno, nikdo nereaguje, byť většina má trvalý příjem a cena kolíkových kopaček není vysoká. Na internetu jsem se dočetl, že vhodné obutí přináší hráči až 30% výhodu – no asi jsou to jen drby, když tomu hráči nevěří.

Z chyb, které jsme vyrobyli mi vstávají poslední vlasy na hlavě. Jak vidno, výkon, kterým se v současné době prezentujeme, zřejmě leží na srdci tak 4 hráčům a trenérům. Ostatní?, svým výkonem otravují akorát ty, co chtějí pořádně hrát a jimž na výsledcích záleží. Pánové, sáhněte si konečně do svého svědomí a pojďte opět poctivě makat. To však znamená nejen poctivý přístup k tréninkům, ale také dostatečný spánek a dodržování životosprávy. Jo, nejsme profíci, ale když vím, že mám druhý den utkání, tak nebudu sedět v hospodě do 01:00 hodiny /viz. sobotní rozlučka I.B týmu/ Říkejte si co chcete, ale únava se projeví, ať chcete nebo ne. Čtyři roky jsme tu všichni společně něco budovali, něčeho dosáhli a teď to chcete hodit za hlavu? Poprvé jsme utrpěli porážku rozdílem třídy. Opět nás soupeř výrazněji nepřehrál, ale byl nadmíru efektivní. Braškovu ač nepatřil mezi to nejlepší co se u nás představilo, musíme jen pogratulovat k zisku tří bodů. Naše mužstvo se musí z porážky ponaučit a rychle na ni zapomenout. Návod jak na to jsem již zmínil. Co jsem však dosud nezmínil je výborný výkon celé rozhodcovské trojice. Utkání zvládla bravurně .

                                                                           Tomáš Smetana

platba pomocí QR kódu

dospělí - hráči ( 1200Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


QR kod dospěli

 

 

platba pomocí QR kódu

Členství klubu ( 800Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


členství

 

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

logo skvely net

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780


 

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163