SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partner SK Zlonice

 

SK ZLONICE : TJ SOKOL JEDOMĚLICE

         1               :           2 (pol. 1 : 0)

                                                     Tomáš Kopecký

                                                       Dominik Tauš

         Lukáš Košťák                         Lukáš Gil                     Miroslav Havliš

                 David Krampera, Tomáš Vimr  , Petr Bakos , Jakub Novák

                             Martin Gil                             Lukáš Samek

Branky   : Martin Gil

Střídání : Jiří Hubáček , Karel Nagy, Zdeněk Veselý

ČK         : 54 min – Tomáš Vimr – Zlonice , 74 min. Horák Jan - Jedomělice

SKVĚLÉ DERBY MĚLO ŘÍZ

O víkendu měli nadšenci kopané z regionu Slánsko možnost sledovat dvě derby. To slavnější se odehrálo v sobotu v Praze mezi tradičními rivaly Spartou a Slavií  a to méně slavné, ale s podobnou atmosférou a dramatičností, v neděli ve Zlonicích v utkání s TJ Sokol Jedomělice. Obě derby skončila poměrem 2 : 1, v prvním případě bylo šťastnějším týmem mužstvo Sparty, v tom druhém mužstvo Jedomělic.

Kdo v neděli zavítal na fotbal do Zlonic, nemusel rozhodně litovat. Po dlouhé době se umoudřilo počasí a vyčarovalo ideální podmínky pro fotbal. K tomu se přidala skvělá divácká kulisa (236 platících diváků, bez mládeže), pěkný fotbal ze strany obou aktérů, dramatičnost - 2 ČK, pokutový kop a také některé rozporuplná rozhodnutí hlavního rozhodčího vzbuzující vášeň v ochozech. Tomuto derby prostě nechybělo vůbec nic. Pohled na aktuální tabulku a kvalitu kádru dával tušit, kdo je v tomto utkání favoritem, ale na hřišti to nebylo proti statečně bojujícím domácím až tak vidět. Do utkání nenastoupil zraněný M. Demeter, který se zranil v utkání s SK Hřebeč a utrpěl poranění žeber. Po úvodním hvizdu hlavního arbitra utkání p. Sandeva, to však bylo naše mužstvo, které začalo aktivněji. Již ve 3 min. dostává míč do volného prostoru po pravé straně M. Gil a jeho přihrávka nachází ve vápně L. Samka, jehož pokus je zblokován na rohový kop. V 17 min. zahrává z levé strany tr. kop P. Bakos, jehož centr do vápna končí na špičce kopačky M. Gila, ale tento pokus hostující brankář Cílek chytá. Mezitím hosté vyrovnali hru a byli lepší v držení míče. Na rozdíl od našich hráčů si dokázali účelně přihrát a více míč podržet na svých kopačkách. Kýžený výsledek jim to však stále nepřinášelo, neboť naše mužstvo dobře bránilo a hrálo jednoduše. Střelecké pokusy hostí do té doby postrádaly přesnost nebo byly tak nevýrazné, že si s nimi brankář Kopecký snadno poradil. Ve 24 min. hosté zahrávají roh. kop. Odvráceného míče se zmocňuje D. Krampera, který přihrává do levého křídla P. Bakosovi, jež vniká až do vápna, odkud posílá křižnou přihrávku na vzdálenější tyč a ta nachází zcela volného M. Gila. Ten konečně protrhá střelecké trápení ( naposled vstřelil hattrick v OP v Hostouňi ) a dostává naše barvy do vedení 1 : 0. Do konce I. poločasu se toho již mnoho neodehraje. Hosté jsou i nadále lepší na míči, naštěstí bez šance. Z jejich strany zahrávané tr. kopy před naším pokutovým územím, kterých jsme se obávali, končí vysoko nad naší brankou. Kanonýr Horák taktéž nedostal prostor ukázat své kvality. Prezentoval se však svou tradiční tvrdou hrou, na níž později doplatil vyloučením. Nejprve v I. pol. nešetrně zajel do D. Tauše a viděl první ŽK, aby ve II. pol. v 74 min. obdržel po nevybíravém zákroku na K. Nagyho druhou ŽK a vzápětí ČK.

To však už bylo poté, co Jedomělice výsledek otočily ve svůj prospěch. Druhý poločas začalo naše mužstvo až příliš zatažené a opět přišly zbytečné chyby. Na vině byla neschopnost dopravit míč dále od naší branky nebo chybné řešení situací. V 54 min. přichází první z nich a v hlavní roli se ocitá T. Vimr, který sice v prvním případě zachraňuje možné nebezpečí doběhnutým míčem ve vápně, ale vzápětí se chybně rozhoduje a na místo odehrání míče do strany, volí jeho ne příliš důsledné odehrání středem hřiště, odkud se následně vrací zpět do vápna až na kopačky jednoho z hostujících hráčů, který postupuje na Kopeckého. Hráč je dostižen T. Vimrem a zezadu stažen. Hlavní rozhodčí neváhá a ukazuje na značku pokutového kopu. Co je však horší, Tomášovi ukazuje ČK. Proměněná penalta z kopačky Mrštiny přináší srovnání skóre a tím pádem dvojí trest pro naše mužstvo. Pro ty, kteří si pokládají otázku, z jakého důvodu byl T. Vimr vyloučen a z jakého důvodu nedostal pouze ŽK, je třeba uvést, že dle platných pravidel je vše naprosto v pořádku. Je-li hráč faulován ve vyložené brankové situaci, dostává automaticky ČK.

Pro dobře hrajícího Tomáše tak utkání skončilo předčasně a výrazným podílem posílilo naděje Jedomělic na zisk bodů. Pro pamětníky bych připomenul cca 3 roky starý duel mezi oběma aktéry ve III. třídě, kdy taktéž Tomáš zapříčinil pokutový kop a byl vyloučen. Tenkrát však hosté pokutový kop neproměnili a prohráli 1 : 0.

Hosté logicky ožívají a jejich herní převaha roste. Zatímco v I. poločase nebyli směrem k naší brance tak nebezpeční, tak teď je situace opačná a brankář Kopecký má zase možnost ukázat své kvality. V 64 min. neuvěřitelně zabraňuje brankové příležitosti z bezprostřední vzdálenosti a několikrát také chytá na brankové čáře hlavičkové pokusy hostí.

V 66 min. přichází nejdiskutovatelnější moment celého utkání. To se z poloviny hřiště nadechne k velkému sólu P. Bakos, který prokličkuje vše, co mu stojí v cestě, aby byl posledním hráčem hostí před šestnáctkou stažen. Verdikt rozhodčího ?- pouze žlutá karta s odůvodněním, že v blízkosti byli další hráči Jedomělic. Osobně mám s tímto výkladem pravidel trochu problém. Ano, hráči tam skutečně byli, ale rozhodně by neměli možnost již do zakončení promluvit. Mé oči viděly zmaření jasné brankové příležitosti pronikajícího hráče posledním hráčem v pořadí, proto se domnívám, že měla být udělena karta červená. Nařízený tr. kop posílá sám faulující hráč nad branku.

Jak už to v podobných situacích bývá, ukřivděné mužstvo dostává ránu do sebevědomí a z toho opět rekrutují chyby. V 72 min. přichází rozhodující moment celého utkání, který začíná autovým vhazováním hostí na levé straně

a vzápětí průnikem jarní posily Jedomělic z Buštěhradu – Kriváka středem do vápna a jeho exklusivně zakončeným bodlem pod břevno naší branky. Kopecký si sice na střelu sáhl, ale v jeho cestě do sítě zabránit nedokázal. Prohráváme 1 : 2. O dvě minuty přichází výše zmíněné vyloučení hráče Jedomělic J. Horáka. Čas rychle ubíhá a povětšinu zbývající hrací doby se většinou bráníme. V 81 min. mohli jít hosté do devíti, když pronikajícího Nováka výstavním šlapákem ala Diego Maradona skolil na břišní krajinu hostující Cimrman. K údivu všech přítomných diváků však hlavní rozhodčí neudělil ani žlutou kartu. Po zápasové otisky špuntů na těle Jakuba svědčily o tvrdosti tohoto zákroku a oprávněnosti udělení karty. Co mě však zaráží, je skutečnost, že se hostující hráč, který si musel být velmi dobře vědom svého nebezpečného zákroku na protihráče, nedokáže ani omluvit. Je potřeba, aby Robert Nedvěd podal svým spoluhráčům vysvětlení, co znamená fair play. V 73 min. máme možnost srovnat skóre, když povedený centr J. Nováka z pravé strany zakončuje L. Samek, jehož zakončení sice trochu vystraší Cílka v brance, ale ten si s ním nakonec v pohodě poradí. Duel končí. Pro naše mužstvo trochu krutý výsledek. Neodehrálo vůbec špatný zápas a byl důstojným soupeřem favoritu. I přes prohru mohou naši hráči odcházet se vztyčenou hlavou. Byť jsme poslední dva zápasy odehráli dobře, kýžených bodů tolik potřebných k záchraně jsme se nedočkali. Bohužel chybí nám více střelby a důrazu v pokutovém území. Do konce zbývá ještě 9 zápasů a musíme začít sbírat body. Dnešní výkon i přes porážku naznačil určité zlepšení, jen musí přijít ty branky.

Dnešní utkání bylo po dlouhé době oslavou fotbalu, je radost vidět plné ochozy a k tomu pěkný fotbal, jemuž nechybělo ničeho. Škoda, že se nepodařilo domácímu mužstvu zvítězit, což by byla krásná třešnička na tomto utkání. Hosté se představili jako zkušený tým, který se za dva roky již velmi dobře aklimatizoval v I.B třídě a může při odstupu pouhých 6 bodů na vedoucí Doksy ještě pomýšlet na postup. Naši nahrazují fotbalový um bojovností. Stejně jako v utkání s Hřebčí dřeli a každý podal dobrý výkon, za což si vysloužili u přihlížejících diváků pozápasový aplaus. Trochu mě však zklamal L. Samek, hráč v ideálním fotbalovém věku, který by měl již s ohledem na počet odehraných zápasů být jedním z tahounů mužstva. Bohužel tomu tak není, chybí větší drzost, tvrdost v osobních soubojích a především je nutné zlepšit zakončení. Času už měl dost a je nutné na tom pořádně zapracovat.

Doufejme, že příští utkání v Unhošťi přinese našim borcům větší radost a to přesto, že nám bude scházet vyloučený T.Vimr.

                                                                 Tomáš Smetana

 

Členské příspěvky

Členské příspěvky zaplatit do 15.května

 převodem na účet klubu: 267 635 021 /0300

(do předmětu uveďte vaše příjmení)

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

dospělí - hráči ( 1200Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


QR kod dospěli

 

 

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

Členství klubu ( 800Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


členství

 

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

logo skvely net

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780


 

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163