SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

Kalendář akcí

<<  Duben 2024  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
151617181921
22232425262728
2930     

Partner SK Zlonice

 

SK ZLONICE  : TJ SOKOL MŠEC

2     :      0

poločas 1:0

Sestava:                          Tomáš Kopecký

                                            Lukáš Gil

Miroslav Havliš,              Dominik Tauš,             Lukáš Košťák

      Jakub Novák,  Tomáš Vimr , Petr Němec,  Jiří Melichar

                            Michal Demeter, Jakub Švarc

Střídal   : Lukáš Samek

Branka  : Tomáš Vimr, Michal Demeter

 

 

VÍTĚZSTVÍ NESLAVILI

Důvodem neslavení vítězství bylo zranění našeho hráče Dominika Tauše, jež utrpěl ve výskoku po faulu loktem od soupeře do oblasti hrudníku zranění, v jehož důsledku musel být střídán a posléze i odvezen na ošetření RZS do nemocnice ve Slaném. Diagnóza zranění – naštípnuté žebro.

Co mě však udivuje je skutečnost, že hostující hráč za tento zákrok nedostal ani žlutou kartu a to nebudu hovořit vůbec o tom, že hostující hráč vůbec nehrál míč. Hosté nehráli vůbec v rukavičkách, ale jejich zákroky zůstaly nepotrestány. Hlavní rozhodčí Klára Skřivánková sice utkání zvládla bez výraznějších chyb, ale k hostům byla v tomto ohledu benevolentnější. Pro Dominika, který byl povolán, aby týmu pomohl zacelit mezeru při zranění Petra Bakose toto zranění znamená zřejmě celou podzimní pauzu a pro nás obrovské problémy. V krátkosti se nám zranily dvě opory, dva z nejlepších hráčů a to je vzhledem k začátku sezóny velká komplikace.

Do utkání jsme nastupovali bez již zmiňovaného P. Bakose a M. Gila, jež čerpá dovolenou. Bohužel k utkání nedorazili Michalem Špetou st. v sobotu oslovení hráči I.B týmu a tak naše lavička zela prázdnotou. Na střídání byl připraven pouze L. Samek. Vzhledem k těžkému losu na začátku soutěže jsme potřebovali získat 3 body, abychom získali klid. Ty jsme nakonec doslova vydolovali. V prvním poločase bylo mírně lepší naše mužstvo, zatímco ve druhém poločase to byli hosté.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, kdy se nám povedlo několik akcí po křídlech, ale branku jsme vážněji ohrozit nedokázali. Aktivitou hýřil především Vimr, jemuž sekundoval Novák a vzadu tvrdil muziku L. Gil s D. Taušem. Dlouhou dobu se hrálo pouze od vápna k vápnu a před oběma brankami nebylo příliš vzruchu. Prvním výraznějším vzruchem byla branková příležitost T. Vimra, jehož ze středu pole vyslal mezi obránci na zteč branky J. Švarc. Tomáš se dostal za zády obránců, ale na hranici vápna téměř zastavil, kdy se rozhodoval kam míč umístit. Střela po zemi k naší smůle skončila na levé tyči. Dalším brankovým momentem byla situace při opakovaném rohovém kopu, kdy se k míči ve vápně dostal netradičně M. Havliš, ale hostující brankář osvědčil svůj postřeh. K vedoucí brance našemu mužstvu dopomohl svou obrovskou hrubkou v 38. min. golman hostí. Nákop za obranu sledoval důsledně T. Vimr a to se mu vyplatilo. Hostující brankář, jež měl k míči blíže, ve snaze míč odehrát jej netrefil a Tomáš mohl míč nikým neatakován dovézt do prázdné klece. Vedeme 1 – 0.

Hosté, kteří do té doby hrozili pouze předlouhými auty do vápna, předvedli nedlouho poté v krátké době dvě identické akce po levé straně. V obou případech se jednalo o rychlou a přímočarou kombinaci směrem k naší brance. V prvním případě ještě k vážnějšímu ohrožení branky nedošlo, ale v druhém případě už ano a mělo to katastrofální dopad. Rychlá akce končí na levé straně ve vápně u útočníka, který nastřeluje s ním paralerně běžícího T. Vimra do ruky. Střelu ze vzdálenosti 1 m neměl při razanci střely Tomáš možnost nijak ovlivnit. Zde se opět můžeme obecně bavit o výkladu pravidel, ale penalta je, když ji rozhodčí odpíská a to se stalo. Několik minut po vedoucí brance tak čelíme vyrovnání. Naštěstí pro nás přichází první skvělý moment Tomáše Kopeckého, který vystihne směr střely exekutora a střelu vyráží. Velmi důležitý moment, který jak se ukázalo,  nebyl v tomto utkání pro Tomáše a naše mužstvo posledním. Diváky před poločasem ještě rozehřála menší hráčská roztržka, ale pak se již šlo do kabin.

Druhý poločas začínáme v herním útlumu a hosté toho dokonale využívají. Přebírají otěže zápasu a naše obrana se ocitá pod permanentním tlakem. Ten je způsoben také naší neschopností míč udržet déle na našich kopačkách, nemluvě o zbytečných ztrátách v podobě nepřesných přihrávek. Hosté se tak několikrát dostávají do slibných příležitostí, v nichž ve většině případech selžou jednak zřejmě nezkušeností či zbrklostí, ale především i díky skvělým zákrokům Tomáše Kopeckého. Ten mužstvo několikrát fantasticky podrží svými zákroky a to i při rohovém kopu, kdy Domino špatně zasahuje míč nohou a vyzkouší pozornost Tomáše. Samostatné úniky vyráží jak rukama, tak nohou.

Na druhé straně máme šance při vysunutí M. Demetera, ale ten ze strany při postupu na branku místo střely volí přihrávku. Výsledkovou pojistku mohl při svém samostatném úniku, po skvělém křižném pasu J. Melichara, přidat J. Švarc, který se s míčem dostal před golmana až na penaltu, ale tak dlouho váhal, až byl obehrán skvělým obranným zákrokem. V obdobné příležitosti se ocitl rovněž prvně jmenovaný J. Melichar, ale nedokázal míč dostatečně pokrýt a soupeře odstavit tělem. V té době opět zahrozí hosté, kdy se zblokovaný míč z tr. kopu od zdi odráží k Neužilovi a jeho přízemní jedovka končí půl metru od levé tyče. Po nervy drásajících minutách, kdy vyrovnávací branka byla na spadnutí, přichází  v 55. min. světlo v podobě akce J. Nováka. Toho stejně jako v každém utkání minimálně jednou za zápas políbí fotbalová múza a předvede akci, na jejímž konci je důležitá druhá branka našeho mužstva. Od pravé lajny zabalí míč a přes střed proniká až na velké vápno, kde přichází střela. Ta je sice zblokována, ale přesto prochází viditelně zpomalená za obranný val, kam přibíhá M. Demeter a prostřeluje brankáře hostí  - 2 : 0. Hosté sice vehementně reklamují ofsajd, ale v tom Michal i dle reakce asistenta rozhodčí nebyl a branka platí.

Do konce zápasu poctivě bráníme a na konci můžeme slavit vítězství. K tomu však nedochází a rovněž závěrečná děkovačka 165 platícím divákům je skromná. Všem kalí radost z dosaženého výsledku zmiňované zranění Dominika. Tomu přejeme brzké uzdravení.

                                                                                           Tomáš Smetana

platba pomocí QR kódu

dospělí - hráči ( 1200Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


QR kod dospěli

 

 

platba pomocí QR kódu

Členství klubu ( 800Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


členství

 

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

logo skvely net

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780


 

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163