SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

SK ZLONICE : FK ČECHIE VELKÁ DOBRÁ ( 1 : 0 )

           1           :        0

 

Tomáš Kopecký

Jakub Novák,Dominik Tauš, Pvel Havrda, Lukáš Košťák

Martin Gil, Martin Špeta, Tomáš Vimr, Petr Němec

Michal Demeter, Petr Bakos

Střídal : Lukáš Samek, Karel Nagy, Bohumil Štugel, Miroslav Havliš

Branky : 44 – Martin Gil,

1 : 0 PRO NĚKOHO MÁLO, PRO NĚKOHO HODNĚ, ANEB CO

JE DOMA, TO SE POČÍTÁ

V tomto duelu jsme vybojovali velmi šťastné vítězství. Zápasu by spíše slušela remíza i když i o té bych trochu pochyboval vzhledem k počtu tutovek na straně soupeře. Ten se může zlobit především na své zakončovatele, ale také na výborného Kopeckého, který nás dnes fantasticky podržel a měli bychom mu líbat kopačky. S absencí dlouhodobě nemocného Melichara a nově J. Švarce a L. Gila nebylo vůbec lehké poskládat optimální sestavu. Zadní řady tak musel netradičně vyztužit P. Havrda ve dvojici s D. Taušem, což byl tak trochu risk s ohledem na fofrníka Porazila v dresu V. Dobré, ale zvládlo se to. Do útoku se posunul P. Bakos a v záložní řadě dostal příležitost Ma. Špeta.

Zápas pro nás začal téměř hororově, když se na tabuli ještě nerozvítila ani 1 minuta. Po chybě před vápnem se k míči dostává P. Havrda, ale s odkopem váhá a přichází o balón, jež končí na kopačce jednoho z hostujících hráčů. Ten vysílá ve vápně na Kopeckého těžký projektil, který Tomáš dokáže pouze vyrazit před sebe a protože u dorážky není nikdo z našich, je jen otázkou, kam jej dobíhající hráč V.D zasune do brány. Kopecký však při dorážce vytasí skvělý zákrok a míči v cestě do sítě fantasticky zabrání. Ve 13. min. hosté vysouvají za obranu do brejku Porazila a ten si to valí sám na Kopeckého. Stíhající J.Novák s L. Košťákem jsou však o něco rychlejší než hráč s míčem a na velkém vápně jej o míč obírají. Porazil má však dál chuť hrát a o minutu později střelou před vápnem zkouší opět Kopeckého pozornost. Ten jeho střelu k levé tyči vyráží. V 18. min. manévruje před vápnem hostí T.Vimr a je faulován. Sám se ujímá exekuce tr. kopu, avšak míč posílá vedle branky. V 27. min. přichází pohledná akce po pravé straně v podání P.Němce, který následně před branku hledá nabíhajícího M.Demetera, kdy jeho zakončení je však zblokováno. V 29. min. zahrozí opět hosté a po centru z pravé strany končí hlavička nad naší brankou. V 44. min. přichází první a poslední gólový úder našeho mužstva. Za polovinou hřiště se k míči dostává Ma. Špeta, přihrává P. Bakosovi a ten krásně mezi beky vysouvá do brejku M. Gila. Sváteční střelec tváří v tvář Zlatovi nezaváhá a umístěnou střelou po zemi k levé tyči dává naši vedoucí branku. O chvíli později je odpískán poločas.

Druhý poločas je dobýváním obou svatyň. Do útoku vysouváme T. Vimra a ten přináší do obrany hostí nemalý průvan. V 52. min. příkladně vybojuje u pravé strany míč J. Novák, odraženého míče se zmocňuje Vimr a jeho utažená přízemní střela přes celou branku končí těsně v zázemí. V 58. min. rozehraje rychle na vlastní polovině tr. kop. P. Bakos na křídlo Vimrovi a ten předkládá před branku M. Gilovi. Střela 2 m za malým vápnem však končí vedle branky. Branka by však stejně neplatila, neboť byl signalizován ofsajd. V 62. min. přichází spolupráce Bakos – Vimr – Špeta – Vimr na jejímž konci je samostatný únik našeho hráče na branku. Ten je však zastaven nedovoleným způsobem před hranicí velkého vápna a hříšník Porazil se musí po dvou žlutých kartách poroučet ze hřiště. K dobru máme ještě tr. kop, jež zahrává P. Němec, ale posílá jej těsně vedle levé tyče do autu. V 68. min. prodlužuje střídající L. Samek hlavou míč na nabíhajícího Vimra, který je opět v úniku faulován. Z následného tr. kopu jsme opět nedokázali nic vytěžit. V 74. min. uniká L. Samek, avšak je dostižen.

Hosté vzápětí zahrozí rohovým kopem po němž vzniká před brankou skrumáž, na jejíž konci je střela, kterou Kopecký chytá před brankovou čarou. Jak se blíží konec utkání, stoupají emoce na hřišti, ale vše je v rámci tolerance. Naši však zbytečně zacouvali před vlastní branku a svými nedovolenými zákroky dávají soupeři k dobru několik tr. kopů. Centry do vápna se nám daří odvrátit. Přichází závěrečné minuty a s ním jedna z dalších tutovek hostí. Po chybě P. Bakose ve středu pole následuje kontr na vysunutého hráče. Kopecký však opět vytahuje fantastický zákrok a nohou střelu vyráží, sražený míč odklízí L. Košťák. Utkání definitivně končí. Musím pochválit všechny tři arbitry, kteří utkání zvládli s přehledem. My jsme utkání až s takovým přehledem nezvládli, ale co je důležité, máme dnes tři body a to je nejdůležitější. Mrzí trochu fakt, že zatímco jsme hráli proti 11 tak se nám vcelku dařilo avšak po vyloučení hráče V.D už to nebylo takové. Z úniků a faulů na Vimra jsme sice dokázali vytěžit 1 ČK, ale nic víc, což je ohromná škoda. Na standartní situace, jež kdysi bývaly naší silnou zbraní, můžeme jen nostalgicky vzpomínat. I když bude hráčům v tomto utkání jistě co vytknout, musíme být s dnešním výsledkem navýsost spokojeni. Čekají nás teď těžké tři týdny, v nichž se bude rozhodovat a lámat chleba, připravme se na ně a věřme, že bude lépe.

Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop