SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

SK ZLONICE : TJ SOKOL KLOBUKY ( 0 : 0 )

2 : 0

Tomáš Kopecký

Jakub Novák, Dominik Tauš, Lukáš Gil, Lukáš Košťák

Martin Gil, Petr Bakos, Tomáš Vimr, Petr Němec

Michal Demeter, Martin Špeta

Střídal : Lukáš Samek,Pavel Havrda a Miroslav Havliš,

Branky : 50 –Tomáš Vimr, 68 - Lukáš Gil,

ZDAŘILÁ ODVETA VE VELKÉM DERBY

Tolik očekávané derby s tradičním soupeřem se odehrálo před krásnou diváckou kulisou téměř 230 platících diváků. Nebýt MS v hokeji ve Francii mohla být návštěva jistě ještě o něco vyšší ale i tak je to na jaře divácký rekord. Jak už jsem zmínil v našem zpravodaji, jsem rád, že podobná derby existují. O ostatní utkání není až takový zájem ale derby s velkým D přitáhne vždy spoustu fanoušků. Až na posledních 5 minut přálo i počasí a tak se všichni fandové i hráči mohli těšit na pěkný fotbalový zážitek. Myslím, že zklamaný neodcházel nikdo, snad jen hosté, kteří prohráli po vyrovnaném utkání. Vzhledem k jarním výkonům Klobuk jsme měli patřičný respekt ale rozhodně ne strach a na utkání se během posledního týdne zodpovědně připravovali. Alfou a omegou bylo pokrytí nejlepšího střelce hostí Svobody a uhlídání standartních situací. Oboje se nám podařilo a protože jsme dokázali dvakrát skórovat, zůstávají důležité 3 body doma. Oběma týmům už ale kromě prestiže v podstatě o nic nešlo.

Utkání začínají aktivněji hosté a to i díky tomu, že naše mužstvo vyrukovalo s počáteční defenzivou namísto aktivní hry. Hosté během 5 min. vyprodukovali na naši branku 3 střely které však nepřinesly výrazné ohrožení naší branky. Naši se osmělují až v 8 min. kdy po rohovém kopu T. Vimra hlavičkuje vedle tyče P. Němec. Ve 14 min. jsme již téměř zvedali ruce nad hlavu, kdy po akci L. Gila a Martina Špety přichází přihrávka z pravé strany před branku, kde míč sklepává M.Demeter pro D. Tauše a ten zakončuje placírkou. Bohužel míč trefuje před brankovou čarou Kalíka. Klobuky přichází s odpovědí v 18 min. kdy si před vápnem Douša šikovně přehodí jednoho z našich obránců, předá Vébrovi a ten z hranice vápna zakončuje. Naštěstí pro nás střelu uspěchá a ta míří vedle branky. V 21 min. uniká po pravé křídle Svoboda a je faulován L. Košťákem. Přichází tr. kop který hasí L. Gil na rohový kop. V 25 min. nuceně střídáme L. Košťáka ( výron kotníku ) za L. Samka. V téže minutě zahráváme z levé strany T. Vimrem tr. kop avšak hostující brankář je pozorný a míč vyráží. V 29 min. zahrávají hosté Vébrem tr. kop. Míč na hranici velkého vápna lízne hlavou Kubelka a ten končí těsně vedle pravé tyče. V 41 min. předává Vimr do křídla M.Špetovi který přihrává před branku. Míč prochází až na druhou tyč k osamocenému M. Demeterovi ale ten neuvěřitelně před odkrytou brankou selže a trefuje pouze tyč. V 43 min. přichází brejk Svobody který před velkým vápnem hasí J. Novák. V 45 min. přichází krásný fotbalový moment P. Bakose. Ten po přetaženém rohovém kopu Vimra střihne ve vzduchu akrobaticky polonůžky a míč míří pod břevno. K naší smůle je opět odhlavičkován. První poločas tak končí bezbrankovou plichtou, avšak k vidění bylo dost příležitostí. Z dosavadního průběhu je zřejmé, že to bude o tom komu se podaří vstřelit první branku.

Ve 46 min. k ní máme blíže. M. Demeter vysune T. Vimra který prchne svému strážci a pak zakončuje na vzdálenější tyč. K naší smůle opět scházejí centimetry. Ve 48 min. přichází rohový kop hostí na který si nejvýše vyskakuje Kalík a hlavou těsně přestřeluje branku. V 50 min. si už konečně můžeme radostně zakřičet gól. P. Bakos vysune uličkou T. Vimra. Rychlonožka prchá obráncům a střelou po zemi k pravé tyči nás přivádí do vedení 1 : 0 . Další průběh hry se odehrává především ve středu hřiště bez výraznějšího ohrožení brankářů. V 68 min. přichází opět souhra Bakos – Vimr. Druhý jmenovaný prchne po pravém křídle a pak předkládá po zemi přihrávku před branku na zcela osamoceného L. Gila, který plackou k pravé tyči uklízí podruhé balón do sítě 2 : 0. Vzápětí přichází kiks naší obrany v důsledku nekomunikace, čehož využívá ve vápně Vébr, ale v dobré palebné pozici branku přestřeluje. Na druhé straně po akci Vimra, Němce a zakončení Špety hostující brankář míč vyráží na rohový kop. Shodný hráč v 73 min. po akci Němce se Samkem z vápna vysoko přestřeluje. V 74 min. se před vápnem uvolňuje Svoboda a střelou těsně vedle tyče zakončuje. V 82 min. končí souhra Vimra s Havrdou ve vápně u Němce a ten nastřeluje tyč. V 87 min. přichází střela hostující Vébra mimo branku. V té době se již strhl skutečný liják a utkání se dohrává v provazech deště. Skrápí nás radost, radost z dnešního vítězství, které se nerodilo lehce. Utkání se odehrálo v přátelské atmosféře o čemž svědčí pouze 2 udělené ŽK a tak to být. Těšme se na další podobné derby, které je jen a jen o fotbale.

Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop