SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

SK OTVOVICE : SK ZLONICE ( 0 : 2 )

0 : 3

SESTAVA
Tomáš Kopecký
Jakub Novák Jan Švácha Lukáš Košťák
Zdeněk Silný
Miroslav Douša, Tomáš Vimr, Petr Bakos, Petr Němec
Martin Špeta, Michal Demeter

Střídal: Jiří Koukolíček, Lukáš Samek

Branky: Tomáš Vimr - 3

FOTBAL V OTVOVICÍCH BOLEL, HRÁČSKÉ ZTRÁTY POKRAČUJÍ
To , že nás v Otvovicích nečeká lehké utkání jsme čekali . Domácí kteří jsou známí svou tvrdostí tuto pravdu potvrdili . Sice bych netvrdil , že chtěli tolik faulovat ale jejich bojovná a tvrdá hra bohužel tyto situace přinášela a tak jsme byli svědky mnohdy na pohled nevybíravých zákroků z nichž některé můžeme bez nadsázky označit za velmi nebezpečnou hru. Rozhodčí Gaži ml. bohužel nechal v tomto směru domácím až příliš prostoru a ti pod dojmem že jim vše projde vesele dál kosili naše hráče. Zmíněné hře nahrával ještě navlhlý, nestřižený měkký trávník. Naše mužstvo se rozjíždělo pomalu a v prvních 10 min. působilo dojmem přidřeného stroje. Během této doby jsme domácí pustili do 3 šancí – nešancí, což bylo dáno zejména vinou chybné komunikace mezi obránci a brankářem.

Taktéž my jsme v úvodu zahrozili a to dvěmi průniky agilního L. Košťáka , který se po své straně dvakrát přehnal přes všechny bránící protihráče , přičemž jednou odcentroval a podruhé si tradičně míč ukopl do autu. Přesto to byly , ještě před jeho nuceným střídáním v 15 min. velmi pěkné individuální momenty. Bohužel 15 min. byla pro Lukáše skutečně poslední minutou na hřišti, neboť vzhledem k sílící bolesti paty musel odstoupit. Na jeho místo se kvůli rozsáhlé marodce týmu postavil dnes nominovaný Jiří Koukolíček a hned na začátku je třeba zmínit , že se své role zhostil opravdu dobře, nechyboval , příkladně bojoval a jak jsme u něho zvyklí zapojoval se rovněž do útočné hry.

Jestliže jsem zmínil bojovnost , pak tato vlastnost byla největší devízou našeho mužstva v tomto utkání. Mužstvo ukázalo zase svou lepší tvář, hrálo ukázněně, odpovědně a hlavně kolektivně. Oba krajní obránci nechali vzpomenout na lepší výkony ze zimní přípravy , Švácha spolehlivě zametal a k tomu ještě rozehrával, Silný vyhrál snad každý hlavičkový souboj , záloha pracovala nahoru dolů, s dobrou mezihrou okořeněnou pěknými individuálními akcemi a útok velmi dobře praktikoval účelný presink, zejména Špeta překvapil i svou aktivní obrannou hrou. Spolehlivé výkony jednotlivců se tak musely promítnout do týmové hry. Naši získali herní převahu a byť si v zápase nevytvořili až tolik brankových příležitostí jako v předešlých zápasech, hru kontrolovali. Domácí spoléhali na dlouhé nakopávané míče za naší obranu v domnění , že budeme chybovat ale to nestalo.

V 17 min. jsme byli svědky velmi povedené individuální akce ze strany T. Vimra , který na půlící čáře sbalil míč , prokličkoval snad mezi 5 protihráči a pak nedal z hranice velkého vápna domácímu brankáři šanci 0 : 1 . Je fakt , že na podobný počin ze strany tohoto hráče jsme se něco načekali ☺ ale stálo to zato . Tomáš už vstřelení branky potřeboval a také s ní ještě více rozpumpoval naše početné fans , kteří byli opravdu slyšet a patří jim velký dík. Svou brankou Tomáš asi naštval jednoho z domácích hráčů který si na něho počkal na půlce a jal se mu oběma nohama masírovat kotníky. Střet skončil naštěstí pouze krvavými šrámy na holenní kosti našeho hráče . Co však překvapilo, byla skutečnost , že za tento zákrok neobdržel ani kartu. O několik min. později se střet obou hráčů v obráceném gardu opakoval s tím rozdílem , že se jednalo o zcela běžný faul ze strany Tomáše. Faulovaný domácí hráč však vyskočil ze země jako ďas a před zraky rozhodčího, Tomáše na férovku pěkně nakopl. Z pohledu pravidel jasná červená karta ale bohužel opět se potvrdilo , že někteří rozhodčí mají odlišný výklad a tak zůstalo pouze u karty žluté. Naše hráče však toto kontraverzní rozhodnutí sudího nijak nedeprimovalo a tito pokračovali ve své zodpovědné hře . Odměnou jim byla druhá branka , kterou pro T. Vimra připravil dnes na netradičním postu ( pravá záloha ) nastoupivší M.Douša , který mu ve vápně mezi obránci prostrčil míč do leva a střela pod víko znamenala vedení 2 - 0.

Naši vpředu velmi dobře presovali , přičemž záloha je doplňovala a tak v řadách domácích vznikaly zmatky, které jsme mohli potrestat ale nestalo se tak. Obrovskou šanci spálil M. Demeter po nedorozumění s J. Novákem , P.Bakos zbytečně otálel se střelou z vápna ve snaze najít ještě výhodnější pozici, střela Špety ač měla razanci mířila nad branku . Do několika slibných příležitostí nás nepustil domácí mávač , který si praporek a hřiště zřejmě spletl s nádražím . Do kabin odcházíme s vedením 2 – 0 a vědomím, že je třeba uchránit se případnému zranění a odjet domů zdraví. Obraz hry se ani ve II.pol. nezměnil , domácí hrozili pouze sporadicky a co prošlo zlikvidoval brankář Kopecký a spolehlivá obrana. Rovněž trestné kopy domácí hráči posílali vysoko nad naši branku. Bohužel ani nám se tentokrát standartky v podání P. Němce nedařily, snad až na jednu vyjímku ale míč směřující do sítě byl zblokován. Mrzet nás to však nemuselo. Co nás však musí mrzet je další zranění.

V situaci předcházející naší třetí brance špatně došlápl M. Douša a způsobil si výron kotníku . Před vápnem ze stojné nohy přehazoval domácí obranu do vápna sbíhajímu J. Novákovi který byl faulován a byl nařízen pokutový kop. Mírovi se však noha na měkkém terénu podvrkla a to byl konec jeho učinkování. Dohráváme tedy v 10 lidech, neboť předtím jsme již střídali zdravotně pochroumaného M. Demetera za L. Samka . Míč si na značku pok. kopu staví T. Vimr a přesnou střelou k pravé tyči dovršuje hattrick 3 – 0. Do konce zbývá něco přes 10 minut, své střelecké štěstí ještě zkouší dvěmi dalekonosnými střelami M. Špeta ale tyto míří nad branku, zbytek zápasu už dohráváme v poklidu.

Za dnešní výkon nutno pochválit každého hráče. Zápas v kterém měla navrh především bojovnost jsme zvládli , mužstvo bojovalo a hrálo především jako tým a toho si cením, hoši děkuji.

Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop